Minu pere

Minu väike pere on neljaliikmeline viieliikmeline :)

Minu kallis Kalle on minust 3 aastat vanem ja targem :). Tal on 12 veebruar sünnipäev.

Tema käib meil tööl ja kui ta tööl ei ole, siis on ta koolis ja kui ta koolis ei ole, siis on ta massul ja kui ta massul ka ei ole, siis ta on kodus. Talvel on rohkem kodus ja suvel peaaegu üldse mitte. Suvel on ta peaaegu koguaeg tööl.

Aga ta on rahulik ja armas ja kõigi meie pere naiste lemmik.

Ketlin on minust 30 aastat noorem. Tema sündis 08. detsembril 2004 aastal õhtul natuke enne 6.

Praegu kolme aastasena armastab ta joonistada, laulda ja arvutit. Jalgrattaga sõita ei taha, küll aga ujumas käia. Kardab suuri kostüümis elukaid ja ei taha üksi magama minna. Teab mis tahab ja oskab väga hästi armas olla. Abivalmis ja sõbralik…

_MG_7237

Ketlin on praegu 4 ja poole aastane ja nüüd meeldib talle kõige rohkem arvuti ja teised inimesed. Tema lemmiktegevus on peo korraldamine. Ta oleks iga päev valmis torbiku mütsiga käima ja tordi pealt küünlaid puhuma. Veel paar päeva tagasi kurtis ta, et ei saa pidu korraldada, sest e-kutsed on saatmata.

Vahepeal jonnib ka ega taha mitte kuskile üksinda minna ega midagi üksinda teha, aga kogu ülejäänud aja on ta armas ja poeb kaissu ning krutib minu juukseid ümber sõrme…


Keit Liis on Ketlinist peaaegu 2 aastat noorem. Tema sündis 03. detsembril 2006 natuke enne südaööd.

Ühe aastaselt armastab ta kõige rohkem autosid, kärusid ja teisi inimesi. Ta näeb ja märkab kõike, ning on kohe abis. Puslesid pole veel näinud ja joonistamine ei huvita, küll aga kääridega lõikamine, hüppamine ja jooksmine. Küll mitte need kolm viimast korraga.

Ei meeldi üks olla ja sülest maha tõstmine.  Kõige rohkem armastab vist Ketlinit…või Kallet…või mind :)

_MG_9844

Ups…Liisu on praegu 2 ja poole aastane ja nüüd on tema lemmikud nukud. Ta võib terve päeva oma nukkudega ringi jalutada, neid riidesse ja magama panna. Siiamaani on märkab ta kõike ja tahab kõiki aidata ja ise ka igal pool abis olla. Erinevalt oma suurest õest jookseb tema kohe ise tooli järele, mitte ei küsi imestunud näoga kus tool on.

Joosta meeldib. Tema on esimene, kes väravani jõuab ja hüüab sealt – mina võitsin, mina võitsin. Kah paneb ta ise autos istudes oma rihma kinni.

Ükskord jonnis ka ja paha tuju on mõnikord kui lõunajal üles ärkab ja ennast üksi leiab…lõunaunne jääd siis kui jala pealt ära kukub….

Kui keskmise lapse elu on nii päikeseline, siis on ta väga isasse, kes on ka oma pere keskmine laps…

_MG_9466

Kärt on meie pesamuna ja on Liisust 2 aastat ja 8 kuud noorem. Tema sündis 12. augustil 2009 kella 2 ajal…

Oma esimesed kolm nädalat on ta olnud musterbeebi. tema lemmik- ja põhitegevused on söömine ja magamine ja mõlemaid teeb ta suure innu ja pühendumisega. Alati järgneb kosutavale einele üks väike uinak. Silmad lahti maailma uudistamas võib teda päeva jooksul ainult mõnedel harvadel hetkedel näha ning tal on ainult üks nutt … kus-on-mu-ema-andke-ta-kohe-tagasi.  Ja kuna ma olen koguaeg käespärast, siis seda nuttu on väga harva kuulda.

Erinevalt oma õdedest ei arva tema, et öösiti peab koguaeg sööma.

Mina ise olen Krista Kõiv ja Liisust 32 aastat vanem Kallest 3 aasta noorem :)))) . Minu sünnipäev on 30.aprill ja ma oskan küll nõid olla :)

Mulle meeldib pildistada, pildistada ja koolis käia. Kodus olen ma kas arvutis või õues või loen midagi või vaatan televiisorit. Süüa teha ei armasta ja koristada ka mitte.

Ülekõige meeldivad mulle teised inimesed ja ma ei kujutaks ette elu üksikul saarel….

Kõige rohkem tahan olla hea ema ja armastav abikaasa…..

mul on oma kodukas ka…näed SIIN

Minu elus pole midagi muutunud – pildistan rohkem ja loen ka rohkem no ja arvutis olen ka pildistamise pärast rohkem ja ema olen ju ka rohkem :))))))

ja kui mõni armas pere tahaks minu kaamera ette ennast ritta sättida, siis kirjutage mulle  krista @ valgemaja.ee

16 Responses to Minu pere

 1. Katariina says:

  Nii armas.

 2. Marje says:

  Lahe et oli kaks, siis tuli kolmas ja siis veel neljas ja kindlasti tuleb veel viies ja kuues ja… ja veel lahedam, et sa sellest kõigest nii muhedalt kirjutad. Mulle meeldib väga teie pere isiksustest ja tegemistest lugeda. Ja tundub, et Grete ka ei ole teie pere elanike suhtes ükskõikne. Mitmeid kordi olen kuulnud teda väga resoluutselt nõudmas, et tema tahab Ketlinile külla minna. Ja ei aita selgitused, et mõni teinekord läheme. Ükspäev ta hakkas lausa nutma, et tema tahab täna Ketlini koju külla minna. Vot sulle siis:)

 3. Julia says:

  Minul ka 30 aprill sünna.

 4. mari says:

  Sattusin siia väga juhuslikult, soe ja armas siin :-)

  Meie väikeses viieliikmelises peres on juhtumisi kahel tüdrukul samal kuupäeval sünnipäev – 8.12 emmel ja 30.04 roheliste silmadega piigal (meie suguvõsas harva aga siiski esinev silmavärv).
  Hellust ja rõõme ning kevadet teile!

 5. Enely says:

  Väga Väga armas pere!
  Siin on kohe lust ringi vaatata ja tuleb kohe selline soe tunne kui vaatan milline ilus ja armastav pere siin on:)

 6. Inx says:

  Ma ei oska siiani öelda, kuidas ma siia lehele sattusin :D Surfasin arutis, miski hetk käis plõks ja avanes just seesama armas ja kodune lehekülg :)Ja mul on selle juhuslikkuse üle siiralt hea meel !!!!
  No ja mis ma kostan, siin avastan veel sedagi, et preili Ketlin on minuga ühel kuupäeval sündinud :) küll muidugi aastaid hiljem, aga ikkagi :)
  Keit Liis on aga sisuliselt sama vana, kui minu ainus, pesamunast tütar, kes sündis 4 novembril 2006.
  Kaks poega on suured. Üks neist sündinud veebruaris, teine jaanuari viimastel.
  Ise ma ka aina pildistaks, kui paljudest muudest asjadest aega üle jääks :P
  Igatahes soovin teie armsale perele jätkuvat kodusoojust ja õnne !!! Usun, et saan olema siin lehel tihe külaline ;)

 7. Riin says:

  ja nüüd juba viieliikmeline… :)))

 8. ave says:

  Sattusin mingi IME läbi sia, niiiiii armas ja siis nägin veel tuttavaid nägusid, mitmeid.
  Mul ka 30.aprill sünnipäev.
  Ja ka kolm last.
  Aga nii ilusaid pilte teha ei oska.
  Imeline kingitus Kõrgemalt!
  Kallele tervitused, ta tublim koolijüts kui mina…
  Aga nojah, meestele on antud kergem võimalus edasi tegutseda beebide kõrvalt:))))

 9. Köögikata says:

  Hästi armas pere Sul!
  Kas neljas põnn tuleb siis poja, nagu meil? ;) Ja keskmistel tütardel meil ka poolenisti sama nimi (meie omal ainult Keit).
  Päikest!
  K

 10. Krisse says:

  Tere
  Enam ei mäletagi mis moodi ma siia blogisse sattusin, kuid kindlalt tean, et kohe haaras see mind endaga kaasa.
  See on minu hea-tuju-blogi või siis ma-tahan-olla-hea-ja-parem-inimene-blogi.
  Leian tööl olles aja blogi lugeda ning õhtul lähen koju ja tunnen, et olengi hea inimene ja võtan kõike nii rahulikult.
  Peaksin vist aitäh ütlema või hoopiski kiitma!!

  Jõudu jaksu :)
  PS – olete väga armas perekond.

 11. Terje says:

  Tere Krista,

  Nii tore on sinu perest lugeda ja sinu tüdrukud on super armsad.

  Meie viieliikmelise pere elu kolme suht samasuure poisiga kulgeb päris sarnaselt Teie omaga. Kuigi peab tunnistama, et autod ja möllamine on poiste vaieldamatud lemmikud. Vahest küll tuleb sekka mõmmide magama panekut ja söötmist (ilmselt emme jäljendusel) aga kõik asjad millel rattad all on ikka kõikse toredamad.

  Sinu mõtted lastest on siirad ja eluterved. Jõudu teile kõigile ja loodame, et näeme jälle võimlemas.

  Terje
  (meie keskmised lapsed on sündinud 1 päevase vahega ja veetsid esimesed elupäevad ühes voodis ühes palatis üks teise järel)

 12. Helena says:

  Tere
  niisama juhtusin netis olema, kui leidsin su bolgi.
  lapsed on väga nunnud:)
  pole ammu näinud:)
  Helena

 13. Kersti says:

  Tere!
  Imelik on su blogi pidevalt lugeda, kuigi tegelikult pole nii ammu näinud Kui seda loed, on tunne nagu näeks iga päev :D. Tegelikult tahaks samamoodi kiita iga kord, et jube-jube tore ja armas pere on sul, tõeliselt lahe on lugeda ja vaadata neid imearmsaid pildikesi… Nii põnevalt kirjutad ja pidevalt tahaks pikalt sinu mõtetele kaasa rääkida, aga siis avastan jälle, et olen ju kõigest arvuti ees :))

 14. Margit says:

  Appikene, kui vähesega on võimalik päeva niiiii ilusaks muuta! Loen Sinu blogit, armas Krista, tundamata Sind isiklikult, ja tunnen – et elu on Ilus! Ja seda suure algustähega! Sinu pere on võrratult armas ja iga Sinu kirjutatud sõna-lause õhkab õnne ja soojust!
  AITÄH Sulle selle eest, et Sa oma ilusat elu ka teistega jagad! Tänu Sinusugustele inimestele ongi elu ilusam, värvilisem ja päikesepaistelisem!
  Kõike-kõike armast Sulle ja Sinu armsale perele! ;)

 15. Ma ei oska siiani öelda, kuidas ma siia lehele sattusin :D Surfasin arutis, miski hetk käis plõks ja avanes just seesama armas ja kodune lehekülg :)Ja mul on selle juhuslikkuse üle siiralt hea meel !!!!No ja mis ma kostan, siin avastan veel sedagi, et preili Ketlin on minuga ühel kuupäeval sündinud :) küll muidugi aastaid hiljem, aga ikkagi :)Keit Liis on aga sisuliselt sama vana, kui minu ainus, pesamunast tütar, kes sündis 4 novembril 2006.Kaks poega on suured. Üks neist sündinud veebruaris, teine jaanuari viimastel.Ise ma ka aina pildistaks, kui paljudest muudest asjadest aega üle jääks :PIgatahes soovin teie armsale perele jätkuvat kodusoojust ja õnne !!! Usun, et saan olema siin lehel tihe külaline ;)
  +1

 16. Piia says:

  Teil on imeilusad lapsed.Eriti meeldib mulle teie Ketlin!! Ma leitsin nende piltide alt isegi enda kooli kaaslase Hanna.Kuigi ta must aasta norem.Ma satusin ka siia lehele juhustlikult.Nii väga tahaks teiega tutavaks saada.Ah jaaaa veel seda ka, et teil on imeilus kodu:)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: