uus, uus septembrikuus

Meil on ka midagi uut. Mina vana kooli hull, ei saa jälle sellel sügisel kooli minna. Ma usun, et ma kukuks siis ikka täiega kokku kui keegi mind veel kooli ka lubaks. Selle eest läksid rohkem kui pooled lapsed lasteaeda. Minu käekõrval ja kenasti. No nii kenasti, et esimesel päeval ei tahtnud kumbki must sentimeetri kauguselegi minna. Istusin siis nagu kukupai  ja silma nurgast piidlesin teisi emasid, kes aitasid oma mähkmetega beebisid püsti, samal ajal kui minu omad jalgu kõlgutasid ning arutlesid teemal, kas vestiga on nõme ja palav või täitsa ok. Liisu käis mitu korda küsimas, et kus näiteks Paula või Mikk on ja ok kui neid ei ole, siis äkki Maria ikka on. Terve aasta on räägitud, et nad on lasteaias ja nüüd kui Liisu lõpuks kohal on, pole neid kuskil?

Teisel päeval käis Kalle lasteaias. Talle ka meeldis, väikesed tüdrukud sebisid ümberringi ja hüüdsid – mängime veel peitust. Ahjaa ja kui keegi veel märganud ei ole, siis televiisoris ja Tallinna linnas iga posti peale presenteerib Kalle oma uut peret :)

Kolmandal päeval jäin mina haigeks. No teate küll, mida need lapsed sealt lasteaiast kõike kaasa tuua võivad. Hädaldasin ja kobisesin ja vaatasin päeva jooksul nii palju telekat, et silmad hakkasid lõpuks valutama. Tööle ka ei läinud. Keegi ei oleks lubanud mind oma titte kallistama.

Esmaspäeva hommikul olin terve. Ma näiteks kategooriliselt keeldun olemast haige rohkem kui ühe päeva ja seekordne poolteist oli äärmiselt ebaõiglane. Kallel oli ülesanne lapsed üksinda lasteaeda jätta. Jättis siis karjuva Liisu ukse kõrvale ja tuli koju. Pärast Liisu rääkis, et natuke nutsin, aga pärast mängisin Kirkega.

Mis päev täna on…aa eile läks Liisu lasteaeda juba nagu vana kala ja lubas, et tema küll enam nutma ei hakka ning täna juba magas ka. Pole mingit hellitamist, ikkagi kohe varsti neli. Õpetaja küll ütles, et enne magamaminekut oli korra olnud oht, et tuleb kisa, aga…..ei tulnud. Istus ja mõtles pikalt järele, kas minna magama või mitte. Nende õnneks oli otsustanud siiski minna.

Ketlin – temal läheb kenasti. Ma arvan, et ma ise pabistan tema pärast rohkem kui asi väärt on. Ma nimelt kardan, et äkki ta ei leia sealt sõpru, aga ma näen kõrvalt kuidas ta teistega sõbralikult rääkima läheb ja kindlasti on seal tüdrukuid, kes siiamaani veel lasteaia parimat sõpra leidnud ei ole ja nüüd siis leiavad. Igatahes täna oli perespordipäev ja ühe oma rühmakaaslasega olid nad viimased lapsed, kes lasteaia väravast välja lükati.

Otsustasime ka, et üks meie laps võiks ühes ringis käia küll ja loosi tahtel astub siis nüüd Ketlin esimesed sammud kuulsaks lauljaks saamise teel. Kusjuures laulurühma saamiseks pidi iga laps üksinda ühe laulu laulma. Vastu võeti küll kõik, aga nimetati seda julguseprooviks. Summa, mis tuleb väikese laulja koolitamise eest välja käia on juba väärt mitte Tallinas elama. Ütleme nii, et siin saab käia sama raha eest suveni ja Tallinnas ei veaks isegi jõuluni välja ;)

Kärdust siis ka. Tema kõnnib ja püüab hüpata.  Püsti tõusta ei oska. Naljakas vaadata, kuidas ta ikka käpuli esimese seinani läheb kui samm on juhuslikult sassi läinud ja kiire maandumine tagumikule toimunud :)

Püüab elust ja asjadest sotti saada ja riideid selga proovida või uusi maitseelamusi koguda. Minust paremat veel leidnud ei ole ;) Vingumist ja virisemist naudib ka, eriti siis kui vastpidiselt tema soovile ta põrandale pannakse või laua pealt maha tõstetakse.

Selline septembrialgus siis…

12 Responses to uus, uus septembrikuus

 1. N. says:

  Sinu abikaasa ei jäänud mitte märkamata telelinal:)

 2. elisabeth says:

  kuidas ja kuhukohta te siis ikkagi nii ootamatult need lasteaiakohad välja võlusite? Kärdu on nii toredalt asjalik juba ja no Ketlin ja Liisu tunduvad niiiii suured juba.Aga Ketlinil saab kindlasti tore olema seal lauluringis:)…NB! kui Sind juhtumisi peaks huvitama ja kui sa juba ei tea sellekandi parimaid (kaltsu/kanga/karusnaha/lasteriiete jms) poode, siis võin sellekohaseid vihjeid poetada.

 3. Brit says:

  Pole Kallet elusast peast kunagi näinud, aga telekas nähes tekkis küll kahtlus, et kui see pole Kalle, siis kes on.

 4. Gaidi says:

  Mul tekkis ka kuri kahtlus, et see on sinu abikaasa, kuigi pole teda mitte kunagi elusuuruses kohanud.

 5. maris says:

  ma mõtlesin ka.

 6. Sille says:

  tore te tegemistest lugeda! me plika sel aastal veel lööb luusi, aga järgmisel aastal liitub ka Thea laululastega, nagu emme omal ajal…:D Palju muidu kuu seal maksab? Musamaris oli 400 kuu kui linnas laulmas käisime, siinseid hindu ei teagi.

 7. Katariina says:

  Lahedad väikesed naised.
  Jaa, ning Kallet olen minagi linnapildis märganud. Telekas küll mitte. Veel.

 8. naminami says:

  Ma telekat vaatan harva, aga eelmisel nädalal imestasin minagi, et Kallel uus tütar :)

 9. mina linnas käin praegu üliharva,televiisorit praktiliselt ei vaata, rääkimata võõraste meeste piltidest.
  seega minu silmis on Kalle siiani mees,kes üleaisa ei löö.

  ja too esimene pilt on armsaltasjalik:)

 10. krista says:

  me ükspäev vahtisime mitu tundi tv3, sest vanaema oli just sellel kanalilt Kallet näinud…no ja me ei näinud. Lõpuks taiplikud inimesed läksid ja vaatasid reklaami juutuubist :)
  Lapsed rahul – reklaam nähtud.

 11. maris says:

  kõik muudkui kiidavad, et sinu abikaasa on reklaamis aga miks keegi ei ütle, et näe kui tore maris, et sinu abikaasa selle reklaami tegi. kas seda siis tõesti näha pole.

 12. nelladella says:

  Tubli Maris, istu, viis! :-))))) Hästi tehtud. ma pole küll reklaami näinud :-))))))))
  Naljaninnid.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: