Kärt 11 kuud

Aeg läheb nii kiiresti, et lapsel jäävad juba kuud ka vahele. Ausalt tuleb tunnistada, et me kõik- kõhuli-pilti ei jõudnudki teha ja torti ka polnud. Eks see viimane väike tähtpäev olegi selline ootusärevus järgmise suurema ees. Selle nimel käivad meil siin tõsised ettevalmistused, aga selllest üks teine postitus.

Aga meie Kärdu.

Minul on kõik lapsed esimesel eluaastal ühesugused. Magavad, söövad ja ka käituvad suht sarnaselt. Nii on ka meie Kärdu seal samas kännu kõrval. Lemmikkoht on kellegi süles. Pikalt ei vali, kui mina olen olemas, siis olen ma esimene valik, aga ei põlga ka ära mitte kedagi muud. Nii kaua kui need peale Kalle ja Kakumäe vanaisa on naised. Need 2 on ainukesed mehed, kelle süles ta hea meelega on. Kui näiteks mõni mu vend ta sülle võtab, siis vaatab kõrvale, aga nutma ja protestima ei hakka. Äärmisel juhul sirutab käe välja kellegi teise suunas…

Kui siis ikkagi maha pannakse, millele kodus järgneb solvumiskisa, siis paluks võtta vähemalt kahest käest kinni ja jalutada. Kodus võime näiteks köögisaarele niimoodi mitu ringi peale teha. Ühest käest kinni hoides võib ka juba natuke kõndida, aga ise ei seisa ja ammugi siis mitte ei kõnni.

Suuremad õed on hakanud küll selleks ajaks kõndima, aga Kärt püüab anda endast parimat. Kõik on hakanud kõndima nii, et püsti seistes ühe asja juurest teiseni liikudes. Ise seisma tõusmine on kõigil hiljem tulnud.

Kui Kärt tähele ei pane, siis võib ta hetkeks unustada, et inimesed on talle kõige tähtsamad ja natuke isegi üksi mängida. Soovitavalt peaks ikka mõni usaldusväärne täiskasvanu kuskil lähedal olema. Ma siis kodus hiilin vaikselt mina ja umbes 10 minuti pärast on ta mulle juba järele kobistanud.

Söögiga on meil kenasti. Tema on omaarust juba suur inimene ja mingit titetoitu ta ei taha…samas kui mind ikka ei ole läheduses, siis lähevad ka vanad lemmikud kaubaks. Eelistab aga seda, mis teised söövad. Ja süüa tuleb tihti ja palju :) Minuarust sööb ta ikka koguaeg midagi. Loodame, et see ei jää tal harjumuseks.

Öösel on ta nüüd õnneks natuke tagasitõmmanud ja üks öö vaatasin kella ja kella 5 ajal nihverdas ennast esimest korda nii, et lihtsam söök ette kanda. Magamisega on nii, et õhtul ronib ikka kell 12-ni mööda mind, aga samas magab viisakalt kella 10-ni. Peaaegu… Päeval vankris 2 korda kui pannakse ja kui ei panda, pole ka probleemi. On siis isegi päeval kolme-neljani üleval olnud, aga kui ikka uni peale tuleb, siis paneb silmad kinni… 2 sekundiline protest on kui vankrisse pikali suruda, aga muidu mingit nuttu magamisele küll ei eelne…

Oskused, oskused… osav on :) Kui jaanipäeval veel rõngaid ei osanud panna, sest keegi polnud temaga neid pannud, siis tänaseks paneb vabalt. Ristiema sõnul oskab ta ka topsikuid üksteise sisse panna, aga mina ei ole seda näinud :) Mingeid sõnu ütleb ka, aga minuarust suvalisi ja suvalises kohas. Muigui meeldib mulle mõelda, et ta ütleb aitäh ja emme ja anna täiesti teadlikult, aga kolmanda lapse kogemusega ma nüüd küll kõva häälega hõiskama ei hakka :)

Muidu on ta meie armas pontsik, kes alati naeratab kui talle kuku hüüda ja tundub, et on oma eluga igati rahul :)

One Response to Kärt 11 kuud

  1. lennuk says:

    No vot, selle pildi peal on Kärt su suuremate lastega nii ühte nägu. Või on see sellepärast, et ei ole koos pilti :)
    Jään ootama suuri pidustusi!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: