kodu korda 38

Ojaaa me oleme nüüd peaaegu nädal aega oma uues kodus elanud. Esimesed kolm päeva ei läinud tüdrukutega õuegi. Ok Kärt käis magamas. Suuremad tüdrukud ei suutnud oma ammu leitud mänguasjadest kuidagi loobuda, nii et Kalle nad lõpuks pika veenmise peale õue sai. Mina käisin muudkui arvuti ja harja ja Kärdu vahet. Ühe käega töötlesin pilte ja teisega pühkisin põrandaid…. noh umbes nii. Kalle aga muudkui tassis musti kilekotte juurde. No kus me oleme omale alles varandust kogunud ja 8 kuud pole neist peaaegu üldse puudustki tundnud :) …peaaegu.

Kalle suure abiga on ka enamus kohale jõudnud varandusest peitu läinud ;) …näiteks meie pere lemmikpeikas on saunalava ;) Kerisega läheb veel aega ja seni täidab ta meil panipaiga ülesannet.

Ülejäänud majast on esimene korrus nüüd enam-vähem, aga vaasikest ei saa veel päris tükk aega panna. Kalle juba üks õhtu ärgitas mind, et noh tee siis nüüd pilti kuidas kaua oodatud imelisest kodust suvaliste asjadega kõik ära saab rikkuda, aga umbes niimoodi meil see elamine siin välja näeb. Värvida tuleb ja palju :), alles siis julgen ma köögist pilti teha. Praegu on seal üks tume laud ja 6 suvalist tooli ümber laua. Köögitarvetest pooled on oma õige koha leidnud, teised pooled ootavad kapi serva peal inspiratsiooni.

Kabinetis magavad 5 inimest  (noh me oleme ju kitsaste tingimustega harjunud) ja keegi ei taha kuskile teise tuppa magama minekust kuuldagi. Lastetuba ehk külalistetuba on laste mänguasju täis ja suur tuba on siis selline :)

Õhtuti me siis istume seal diiavni peal ja mõtleme, et mis ja kus ja kuhu ja kuidas tuleb ja järgmisel õhtul oleme juba enamuse jälle ümber mõelnud.

Täna just ühe sõbrannaga arutasime, et kuidas nad seal põhjamaades nii kergekäeliselt vana mööblit valgeks julgevad värvida. Ma vaatan oma vanaema kappi, mis on 100 aastat tumepruun olnud ja kohe kuidagi ei tõuse käsi seda värvima, kuigi hirmsasti tahaks. Samamoodi on meil siin päris mitu vana kummutit. Mis niimoodi mu valgest sisustusest saab  kui vana mööbel kõik tume pruun on.

Vot söögilaud ei ole niiiiii vana ja selle värvime küll kerge südamega ära :)

See diivan, kus poisid istuvad on sama vana kui meie tutvus Kallega. Nimelt umbes 3 päeva pärast tutvumist kutsus Kalle mind kaasa, et omale diivan valida, kus peal ka magada saaks. Ma siis aitasin. Nõmmel oli ta meil ka päris pikalt, aga vahepeal kolis Kalle vanemate juurde oma uut aega ootama. Oma päris värvi poolest on ta selline piimakohvi värvi ja sobib niisama ka, aga kui valge, siis valge ja näed meil õnneks oligi kohe üks sobiv voodikate sinna peale olemas ;)

6 Responses to kodu korda 38

 1. kukupai says:

  Vahva ju, kui saab hakata tasapisi asju oma käe järgi panema :)
  Kui ise sees olete, saab rohkem edasi teha ka ja ruumi on laialt…

 2. liina says:

  minul on ka nii mõnigi kord tulnud peale kiusatus meie massiivne nikerdustega tammepuidust magamistoamööbel valgeks värvida. seni olen end suutnud veel talitseda. kuigi tõesti, nende skandinaavia kujundusajakirjade fotode järgi otsustades näeks see mööbel valgena ka väga kena välja.

 3. Marit says:

  Mis poisid?? :)

 4. Katariina says:

  Oi kipa! Kui nägin, et on uus piltidega kodupostitus, siis kohe ei lugenudki enne edasi, vaid tegin omale suure magusa lähkri teed ning sättisin muud komponedid paika, et siis po parjaadotschnomu nautima hakata :D
  Kipa kipa! Ma nii ootan, et millal sul juba kõik enam vähem vinksvonks, sest sul on nii hea maitse.
  Ning.
  kui sa oled neid skandinaavlasi vaadanud… Ega neil nüüd KÕIK ka valge ei ole. Vabalt võib üks kena vana kummut aktsenti anda. Teised värvi aga julmalt ära ;)
  Ning teie rõõmupallile palju õnne.
  Ei jõua kohe ära oodata, millal teid uues garneeringus näha saab!

 5. liia says:

  oi. See saab nüüd küll mõnus olema. Kardinad, padjad ja muu sisustus. SEe annab ju nii palju juurde. Mina aga käiks enne läbi restaureerimies kursuselt, kui hakkaks vana kummutit üle värvima. Võimalik ,et on ka muid lahendusi ;) Ja kui valgeks, siis vähemalt saab õieti tehtud, et pärast, kel vaja saab uuesti pruuniks teha.

 6. A says:

  see on ka väga lahe periood. mulle tegelikult selline loomise etapp meeldib rohkem kui siis, kui juba päris valmis on :). siis kuidagi mõte ja idee ei jookse enam ja kõik on kuidagi liiga “valmis”.
  aga ega muidugi ei saa lõpmatuseni ka kastide otsas elada :)))

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: