väike kunstnik

Mitu pilti ma pean joonistama, et ma telekat vaatama võiksin minna?

Täpselt niimoodi küsis Ketlin kui ma ta ühel õhtul arvuti tagant ära ajasin. Ma talle ikka räägin, et peale teleka ja arvuti tuleb teha ka palju muud ja ta noogutab ja toodab hämmastavates kogustes pilte. Joonistamine on raudselt tema üks lemmiktegevusi ja kaarte saavad siin meil kõik pereliikmed kõigiks võimalikeks ja võimatuteks elujuhtumisteks.

põhiline teema on meie pere…

eriti meie Kallega

uus asi on tal nüüd pilt valmis joonistada ja siis välja lõigata

see on hobune

neid külgvaates inimesi nägin ma eile esimest korda.

lugeda ja kirjutada oskab ta ka. Isegi kirjatähti. Raamatuid veel ei loe, aga kõikvõimalikke silte ja lühikesi lauseid küll. Ükspäev võttis dvd-de hunniku ette ja kirjutas seal pealkirju maha. Pealkirjad enamused kirjatähtedega aga ma vaatan, et paberile tulid kõik trükitähed.

Selle kirjutamisega on natuke keeruline. Esimese andeka lapsena tahab ta ju kõike väga hästi teha ja kui ta siin oma kirjutamist näitama tuleb ja seal mõni viga sees on, siis saab kohe pahaseks. Ma nüüd ei teagi, äkki ei peakski ütlema, et seal vead sees on. Kuigi ta küsib, kas nii on õigesti? No ta valib ka raskeid sõnu. Ükspäev tegi nimekirja, mis kokteili sisse käib – valge jäätis, külmutatud marjad, jogurt. Need ei ole ju just kõige lihtsamad sõnad kirjutama õppimisel :).

Siin üks Liisu töö ka. Ükspäev ta ka proovis ta Ketlin kõrval lõigata, aga hakkas siis nutma, sest ta ei osanud nii hästi. Tema tugevaim külg on värvimine ja värviraamatuid värvib ta küll väha kenasti ja püüdlikult.

Vahel on ka näinud mõnda kartuliinimest, aga ütleme nii, et nukud on tema eelistatuim tegevus :)

12 Responses to väike kunstnik

 1. Kristiina says:

  Väga tubli on ta oma vanuse kohta. :)
  Aga ma omast kogemusest ütlen, et nüüd on see koht, kus sa pead ette vaatama, et Liisu ei hakkaks ennast võrdlema ja halvasti tundma. Meil on Martiniga pidevalt see probleem. Sest esiteks on ta ju palju noorem ja teiseks on tema tugevad küljed lihtsalt teistsugused kui Elisel. Eks ta vähe keeruline ole. Ja kui nooremat liiga palju tema saavutuste eest kiita, siis hakkab jälle vanem ennast tõrjutuna tundma jne jne. Nii et jõudu ja edu..

  Vahvad tüdrukud on sul. :)

 2. A says:

  minu meelest ka väga tubli oma vanuse kohta! ja vähe sellest, et õigesti kirjutab (mis siis, et näidise pealt maha) – peaminem, et tal on huvi ja tahtmist seda teha!

  aga jah, ilmselt võrdlusmomenti noorematega peab üsna delikaatselt ja targalt käsitlema. äärmiselt huvitav oleks sellest tegelikult siit lugeda- minu jaoks väga hariv ja mõtlemapanev materjal!

 3. Külli says:

  saatan kannab pradat :D :D tubli, Ketlin

 4. triin says:

  võimas sisu tekstil jah :D
  Need profiilis inimesed on ikka väga lahedad.
  Noorema lapse innustamine, targema vanema kõrvalt jah.. ee… see on tõesti raske. Mina võin ju kiita, aga ega ta loll ei ole :), ta ju näeb, et suuremal on paremini. Meil hakkas asi paremaks minema kui väiksem läks lasteaeda, kus olid samaealiste rühmad. Siis omavanuste seas ta sai ka silma paista. Et ta peaks ise üksi omavanuste hulgas tõdema, et ta teeb hästi ja saab hakkama. Oma vanemate jutt ei veena lõpuni. Väljastpoolt tulev tagasiside annab selle õige “eduelamuse” :). Aga probleemina mina hakkasin seda tajuma kui väiksem sai 5. Ja nüüd on ta 7 ja ma võin öelda, et me oleme selle teemaga hakkama saanud ja ta on sellest probleemist üle saanud :).

 5. piret says:

  imeline! (püsivus, täpsus, kindel käsi, kunstiline talent ja freskoinimeste egiptusepärased patsid)

 6. marit says:

  Mul ei ole vist praegu ka nii ilusad kindlad trükitähed. Täiesti hämmastav.

 7. liia says:

  wow. See hobune on minu vaieldamatu lemmik.

 8. Krista Helsingist says:

  Oi kui armsad joonistused! Super nunnud.

  Kalli, saada mulle enda email (ma ei leidnud seda su blogist)…saadan sulle selle video koodi.

  krista

 9. Katrin says:

  Täielik hämming :) Oma vanuse kohta väga-väga ilusti joonistab. Ja tähti kirjutab ka väga ilusti!

 10. Kairi says:

  Väga lahe, eriti hobune on vahva! Hoiad ikka alles need fantaasiarikkad kunstiteosed onju?!

 11. Kristiina says:

  Ma veel lisaks selle võrdlemise teema koha pealt. Et mingil hetkel kui minu meelest oli kõik hästi – noorem laps kenasti kiidetud ja puha, siis teatas ta mulle äkki ühel õhtul: “Aga emme, kõik suured inimesed ju valetavad mulle. Sina ütled, et ma olen tubli ja kasvataja ütleb, aga te ütlete seda lihtsalt sellepärast, et mulle heameelt teha. Ma ju näen, et ma ei oska nii hästi kui õde.”
  Ja oi kui palju veenmist ja selgitamist kulus, et ta lõpuks tõepoolest uskuma jäi, et ta ONGI väga tubli. Nüüd kui nad on vanuselt juba 13 ja 9, juhtub vahel (kuigi harva), et ta on päriselt ka suurest õest mingis asjas parem, nii et probleem hakkab ära kaduma. Aga see on tõesti keeruline teema, et inimene eluks ajaks endale mingit kompleksi külge ei saaks. (Kui nii mõtlema hakata, siis on lapsevanema amet ikka üle mõistuse vastutusrikas…)

 12. trollike says:

  Meil on see võrdlemise probleem vastupidine – nimelt väiksem poiss (kes on kohe 3a5k) on lugemisest kohe hirrrmsasti huvitatud ja loeb juba pikad sõnad ja lühemad lausedki väga edukalt kokku. Suuremat poissi (5a1k) aga see lugemine nii väga ei tõmbagi – tähti tunneb juba ammu, aga lugemise klõpsu pole veel käinud; tema on meil pigem ilujoonistaja. No ja siis paratamatult tuleb ette, et keegi kuskil võrdleb. Suurem pole seni just kui väga välja näidanud, et see teda haavaks, aga kindlasti mingil moel puudutab…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: