Kärt 8 kuune

Viimase kuuga oleks keegi nagu pannud Kärdule nimekirja ette, et mida ta kuu lõpuks oskama peab. Igatahes on ta igapäevast arengukava väga tõsiselt võtnud ja harjutanud, harjutanud ja veelkord harjutanud.

Paar päeva kuu alguses nihkus ta kõhuli edasi, samal ajal käüpuli olekut harjutades. Järgmine samm oli delfiiniujumine kuival maal. Rist kirjas tõstis ühe käe käpuli olekkus üles ja nii ta vaikselt on läinud, et nüüd käputab rahulikult. Kui esimestel päevadel tegi protestikisa, et mis nii aegalselt peangi edasi saama, aga nüüd onjuba leppinud sellega ja ütleme, et väike edusamm kiiruses on saavutatud.

Käpuli asendist istuma oskab ka minna ja käpuli asendist ennast diivani najale püsti upitada kah. Praegu just vaatasin, et tagasi istuma läks kah…nii et füüsilises arengus on kõva spurdi teinud.

Kuna ta käima veel ei kavatse hakata, siis järgmiseks võttis kõnearengu ette. Kobiseb palju sõnaliselt ja pidevalt. blää-blää-bläää… päriselt ja just täpselt niimoodi :). Eriti kõva hääle ja kortsus kulmuga siis kui midagi ei meeldi.

Nii mis veel…söök. Kaks lemmikut kõrvits kartuliga ja kõrvits õunaga. Poe omad, mitte minu tehtud. Oma tehtud sööke võin ma ise süüa kui tahab. Äkki on mingi purgi mõju, peaks oma toidu purki panema. Kuna ma paar korda olen teda natsake petnud, siis on ta eismeste ampsude ajal suhteliselt skpetiline ja kui korraga ilmub mingi vale söök lusika peale, siis on ikka mitu järgmist ampsu väga pahane.

Igatahes on ta üks meie pere kõige tublim lisasöögi sööja ja loomulikult on seda ju ka tema kehalt näha. kuu aega tagasi kaalus 10700…. tänasel päeval pole õrna aimugi, igatahes on ta arsti kaalukõverast üle läinud, nii et ei midagi keskmist :)

Magamine ka…kaisus ja rohkem kaisus ja nii kaua kui keegi viitsib teda kaisus hoida. Päeval enam nii kaua ei maga, aga eks meil ka käimisi tegemisi rohkem ja vanust kah juba :). Auto sõit on ikka veel uinutav ja mingist magamisgraafikust ei oska ma midagi öelda.

Kokkuvõttes on meie pesamuna siin kõigile rõõmuks ja võlub oma laia naeratusega kõiki …

eilsest päevast veel…

Ketlin teeb Kärdust pilti…see käsi seal pea peal, see on Kärdu tähelepanu köitmiseks…huvitav kust ta seda näinud on ;)

Kalle tegeleb lapsega ;) …keegi küsis, et kuidas meie 12 ruudusesse tuppa diivan mahub ;)

Ketlin joonistas kõgile Kärdu sünnipäeva puhul kaarte ja siis käis ja jagas need majarahva peal laiali

tort ikka kaa :)

10 Responses to Kärt 8 kuune

 1. Merle says:

  Oh kui armas, palju õnne pisikesele! Tuleb välja, et minu noorem tütar on sinu omast ainult 2 nädalat vanem ;)

 2. Brit says:

  Marta lemmik on kõrvitsa-kartuli plöga. Muid poe omasid pole ta proovinud. Lemmik on võrreldes nende plögadega, mida mina ise teen. Mida nad sinna “bio” tootesse panevad, et see nii rõvedalt (mulle) maitseb, aga beebidele meeldib… peaks ju puhas ja öko olema..

 3. Karin says:

  palju õnne!

 4. Terje says:

  Oh,kus on tibil kasivarred!Palju onne!

 5. A says:

  äge tibi! kuigi teda vaadates tahaks öelda “näe, Kalle!” :). nagu mõńda Ketlini pilti nähes tahaks öelda “näe, Krista!” :)

 6. kalle on vanemaks jäänud:)

 7. Kadri Tartust says:

  Ohh…need Kärdu käsivarred on täitsa jumalikud!

 8. naminami says:

  Õnne! Ma ka imetlen neid käsivarsi. Me peaaegu-15-kuune on endiselt veidi alla 9 kilo -täpselt nii, nagu kaheksakuuseltki :O

 9. Anu says:

  korralik michelini-tüdruk :) meie neiu on ma loodan pisut üle 7kg kosunud nüüdseks, viimasest kaalumisest on veidi möödas ja 9-kuune sünna terendab.

 10. Katrin says:

  Palju õnne! Ja mina küll pole nne ühelgi beebil nii voldilisi käsivarsi näinud. Ausalt. Aga ta on nii nunnu! :)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: