Kodu korda 25

Juba hakkab vaikselt põnevaks minema. Kõik tundub juba nii lähedal valmissaamisele, samas ikka on veel teha. Iga tuba hakkab juba oma viimast kuju võtma ja järgmise nädala lõpuks peaks hakkama suur värvimine.  Kuna eelarves on seal värvimise koha peal tühi auk, siis paljuski tuleb meil ise hakkama saada.  Väike ringkäik siis ka….

Korstnaid puhastati. Me nüüd ei teagi, mis teha selleks, et pigi läbi kivide ei tuleks. Ei pidanud sellel tulekul mingit seost kütmisega olema…. Keegi teab?

meie magamistoa korsten…

trepihall. No ma ei tea….see meie kõige nõrgem lüli :). See parempoolne peaks jääma esilagu palksein. Vasakpoolne osa läheb krohvi alla, sest seal paaril palgiga natuke jamasti ;)

Trepi pulgad või kuidas iganes neid nimetatakse, on ka sellised veneaegsed…käsipuu kah naljakas :) Parempoole tuleb laudis…

kontrollgrupp läheb trepist alla…

Suur tuba savikrohvi all. Peaaegu kõik on tehtud ja täna minu armsatele lugejatele on meil nüüd nädalavahetuseks ka niiskusekoguja vett kogumas.

Ütleme nii, et mitte midagi pole kahe nädala jooksul veel ära kuivanud. Kabinetis, kust alustati, on juba kuivad kohad olemas, aga ikkagi on seal ka nähtavad laigud, kust on veel niiskust võtta küll ja küll.

Liisu tahtis ka pildi peale…

Suur tuba teiselt poolt. Siin on korstnale juba ka esimene kiht krohvi peale saanud. See siis lubjakrohv

Näete kilp on ka seina peal. Põrandalauad seinas ;). Natuke nüüd lihvitakse neid ja siis värv peale. Värv tuleb hele-hele …noh nagu vist igalpool.

Koridori ainuke loomulik valgus on ukseklaasist, nii et heledad seinad peavad natukenegi kaasa aitama.

Samast kohast vaade teisele poole.

Põhiline, miks ma kohale pidin minema, oli lampide asukohta vaatama. Kuna 2 lampi tulevad seina peale, siis tuli kuskilt juhe välja tuua.

Meil asjade valik on peaaegu alati ülikiire. Lähme esimesse poodi ja ostame ära. Noh vannitoa lampide puhul läksime tegelikult teise poodi. Me oleks ka esimesest ostnud, aga värv ei olnud see õige. Me oleks pannud õue lambid sinn, aga nad olid nats liiga kuldsed. Ühte teist mudelit oli vasekarva kah olemas, aga see ei olnud nii õige.

Kui ahju köetakse, siis on s… mõnus soe, sest ahi on täpselt poti taga.. ahjaa ahi on valmis.

aga sellel päeval kui ülenadmine oli, siis polnud mul fotokat kaasas ja seekord oli ta kenasti peitu pandud. Ilus on küll!

Köögiga oleme nüüd terve nädala tegelenud. Ohh ja ahh ma ütlen :). Kaalusime ja mõõtsime ja arvestasime kõiki nõuandeid. Otsustasime, et võtame ikka köögi siit. See hinnavahe Ikeaga tuli ikka minimaalne. Ütleme et mingi tuhat krooni. Teine kohalik pakkumine oli kallim mööbli ja paigaldajate transpordi ning üleüldse paigalduse tõttu. Samas keegi peab selle mööbli ju ka kokku panema. Küsisin siis siit, et kas see on nii keeruline, et meie ehitusmees, sellega hakkama ei saaks ja öeldi, et kuna meil kena sirge asi, siis miks mitte.

Teine asi, siis mööbel ise. Võtsin arvesse kõiki soovitusi ja tegin väikesed muudatused ning tellime ikka köögisaare ka kohe ära. Viimase tõuke andis selleks ühe Ikea köögi külastus- ikka tööpinda on rhkem vaja :). Nüüd siis tuleb ligi 2 meetrit puhast tööpinda :).

Köögi värvivalik oli ka keeruline. Meil on lumivalge kahhelahi. Meil on väike jupike vana tellisseina. Meil on üks palksein. Meil on savikrohv, mis ei kannata vett ehk et tööpinna taha tuleb ka midagi panna. Pool põrandat suuri plaate ja pool põrandat vana lauda. Otsustasime siis et tööpinna taha paneme samasugused lumivalged plaadid nagu ahigi ja mööbli valisime ka praegu lumivalge.

Tehnika-tehnika. See ajab täitsa hulluks. Kui ma algul tahtsin natuke retrot, siis nüüd kui köök lumivalge tuleb ei sobi ükski beez tehnikavidin sinna enam. Kuna potid-pannid tulevad ka nähatavle kohale ja õhupuhastaja tuleb ka lõpuks selline hall. (no need retrod olid minu jaoks ikka liig, mis liig), siis võib ju vabalt olla ka täitsa tavaline köögitehnika. Oleks et see kuidagi oleks valikut kitsendanud, vastupidi.  No enamvähem valisin ahju, gaasipliidi ja nõudepesumasina välja ja külmikul on kah silm peal. Teisipäeval peame kõik ära otsustama ja tellimuse sisse andma :)

Söögilaua lasi Kalle ka ära müüte 90×220 ja kui see sinna saare otsa panna, siis ega sinna suurt muud enam ei mahugi. Lõpuks ei mahu isegi nõud ära, sest arvutades ega meil seal ruumi rohkem kui nõmmel ikka ei ole, seda just köögi panipaikade osas.

Krohvist kah. Öko on küll tore, aga ma ei saanud nüüd aru, miks huvitav need hinnad niimoodi erinevad. Näiteks see lubjakrohv, mis koosneb lubjapulbrist ja liivast maksab tavalises ehituspoes palju vähem kui ökopoes. Mis seal siis teistmoodi on? Keegi ise kaevas ja tassis ja sai ausalt palka kui teises täideti kotti masinaga? Ok see puhas lõõp, aga natuke süvendes on ikka niiiiii erinevad need hinnad.

Mul nüüd meie põhiliste ehitajate nimed on juba peas. R näiteks püüab seal taga pool korstnast linnupesa kätte saada. Krohvijaid on aga liiga palju ja minuarust on nad täpselt ühte nägu vanamehed ja nende nimesid ma ei tea :)

Lastest on Liisuga kõige mõnusam ehituse peal käia. Kohe uksest sisse jõudes leiab tema esimese pulga, millega siis kõikvõimalikke ja võimatuid asju tudeerida. Ise asjatab ja pärast tuleb lihtsalt tolmutont kaasa võtta. Ketlin seevastu hädaladab koguaeg – ei saa istuda ega astuda ja mustaks läheb ja igav on :). Kärt on lihtsalt liiga raske süles hoida ja maha pole teda seal kuskile panna eriti avrestades tema vastupandamatut huvi kõike suhu toppida.

14 Responses to Kodu korda 25

 1. A says:

  pigi teke on põhjustatud ainult kütmisest. valest kütmisest – kas liiga märgade puudega, papi ja plastiga kütmisest või siis pookinnise siibriga “sussutamisest”. hea oleks muidugi vana kombe järgi korstnale korstnamüts peale teha plekist, kuid kui igasugu jama ja kinnise siibrriga (s.t. madalatemperatuuriliste suitsugaasidega) köetakse, siis ei hoia miski pigi teket ära.

  see safrani klassikaline lubikrohv on veidi parem küll kui tavapoes pakutav (vist oli uninaksi oma). esiteks on seal rohkem lubjapastat sees – ta peaks olema klassikalise 1:1 suhtega. samas teised on 1:3 suhtega. lubikrohv on iseenesest pretensioonikam kui savikrohv, aga vast neil eri tootjate omadel väga suurt vahet ei ole. samas ma ei tea, ei ole spets. savikrovil on küll vahe – selles savivana krohvis ei ole armeeringut sees. safrani omal on hundinuiavill. ma ostsin ka miski osa seda savivana oma ja segasin hundinuiavilla ise sisse. ja teralisus on tal ka suurem, safrani oma on peenem. veel soodsama oleks saanud ostes savipulbri ja liiva eraldi, aga ma sain seda liiga hilja teada :)

  heh, meil on köögis lumivalgest potist pliit ja soemüür. ja tellistest korstnajalg. ja pool põrandat laud, pool suured looduskiviplaadid. ja savikrohv (küll lubivärviga värvitud, v.a. tööpinna tagune -seal on tsementkrohv). ja valge köögimööbel. ja valge portselanist kraanikauss. meil oli samuti 2 suurt sisustusküsimust – tööpinna tagune ja praeahju värv (kubu laseme valgest plekist teha). tööpinna taguse jätsime esialgu värvitud – värvisin spetsiaalselt soklivärviga, mis peaks küll kõike kannatama. varsti saab värvimisest aasta ja püsib puhas, pesta on ka väga lihtne. samas muidugi pliit on meil tavatööpinnast väljas ja selle taga on tadelakt – väga hea hooldada. värviga oleks seal ilmselt keeruline olnud. kaalusime ka klaasi.. aga… ma ei tea, see mulle hästi ei istu. enne meeldiks valgeksvärvitud laudis. ja praeahju valisime lõpuks ka tavalise roostevaba. algul tahtsime valget või musta (puupliidil ju ka mustad uksed), aga lõpuks jäime roostevaba juurde ja täitsa ok. külmkapp on valge kumer.

  kindlasti saate köögimööbli kokkupanekuga ise hakkama! ma tegin kogu köögimööbli ise… koos kõigi peente sahtliligurite ja sisudega. ja ma olen tavaline kontorirott… :).. lihtsalt uurida, lugeda.. ja mõõta-loodida-mõõta-loodida… ja pole hullu midagi.

 2. A says:

  aga kui võib paluda, siis mis teil nende trepipiirde pulkade mõõdud on? s.t. kui paks ja lai? tahame ka kandiliste sirgete pulkadega trepikäsipuu ja -piirde teha ja otsime sobivat mõõtu.

 3. Kairi says:

  Lahe ja nii kiiresti edeneb! Aga kust te selle ilusa lambi leidsite ja kas see sobib kuiva või niiskesse ruumi?

 4. anu says:

  eeee, mingi asi oli millega sai seda korstnajalga töödelda ja krohvida. ei ole mingi ökovärk aga vähemalt hoiab pigi kinni ja ei pea kipsplaati korstnajalale peale panema. Ehituspoest küsisime sellist segu ja paari aastaga igatahes pole midagi sealt läbi tulnud.

 5. Helena says:

  Ohh, ma kujutan ette kui mõnus on unistada juba sellest kuidas majja sisse olete kolinud ja suvel õue-toa vahet saab sagida. Savikrohvitud toad näevad küll superkaunid välja ja põrandalaudisega esikuseinad samuti – väga väärt idee! Parimat!

 6. Eneli says:

  Meil tuli pigi lubikrohvist (korstnajalg sai uuesti krohvitud) läbi. Aga mitte enam mustana, vaid kollasena. Väga häiriv oli, aga kusagil keegi soovitas sellakiga üle lakkida ning uuesti üle lubjata.

  Nüüd oleme aasta otsa kollasest korstnajalast priid olnud.

 7. Katrin says:

  Oh, ma aina lugesin ja lugesin ja vaatasin pilte ja vaatasin pilte :D Ja kell juba nii palju ja ikka on nii põnev :)
  Tahtsin selle pigi kohta sama öelda, mis A – vale kütmine, mis muud.
  Jõudu ja häid mõtteid, et ruttu ja õieti valmis saaks!!!

 8. Köögikata says:

  Pigi läbiimbumist takistab vesiklaas. Selline läbipaistev vedelik pudeliga poes müügil. Kui öko ta on, ei oska öelda, aga minu teada kasutusel juba iidamast-aadamast.

 9. Köögikata says:

  Googelda seda vesiklaasi – vaatasin, et isegi ülalmainitud Safrani pood müüb seda.

 10. A says:

  silikaatvärv on ka oma keemiliselt olemuselt vesiklaas.

 11. Ingrid says:

  Põrandaplaadid … ühe sõbranna tuttav kirus oma köögi põrandaplaatide heledaid vuugivahesid. Et jube mustaks lähevad ja väga raske küürida. Temal olid mingit värvi plaadid, niiet lahendus oleks olnud sama värvi vuugivahed (ehk tumedamad).
  Ja loodame sooje kevadilmasid, et krohv kuivaks ;-)

 12. jeftina kupovina…

  […]Kodu korda 25 «[…]…

 13. kada says:

  Kas oleks võimalik teada saada selle töömehe nime kes on selle trepiga pildil?Mees ja väike tüdruk lähevad trepist alla ja üks töömees vaatab ülesse.Tuttav töömees aga ei suuda meenutada tema nime.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: