Liisu kasvuraskused

Meie peres on juba teine laps, kes ei kasva nii nagu raamatus öeldakse. Meie peres pole olnud 2-aastase jonniperioodi. Nii nagu Ketlinilgi, on ka Liisul nüüd elu natuke raskemaks muutunud.

Samas ei midagi ületamatut, aga mõnikord on tahtmised ja arusaamised sellised, et ise ka päris hästi ei saa aru, miks nüüd nii läks.

Näiteks üks õhtu hakkasid nad Ketliniga kahekesi üles venna laste juurde minema. Mõlemad pidid panema seelikud selga. Samal ajal kui Ketlin pani, hakkas Liisu ennast üles keerama, et tema ei jõua nii kiiresti. Ise samal ajal ei üritanudki panna. No ja kui Ketlin riides oli, siis oli kisa taevani ja Ketlin läks lihtsalt minema.

Kuna aga kisa läks järjest kõvemaks ja jutust ei tulnud enam suurt midagi välja ja mina Kärti õue magama üritasin panna, siis läks Liisu vannituppa järele mõtlema, et kas ikka tasub nii kõvasti karjuda.

Kärt õues magamas ja Liisu ikka kisamas tuli võtta minul väike tüli üles vanavanematega – et kuidas ikka tohib lasta lapsel niimoodi karjuda, et ikka lohutama peab…. Liisu rahunes vaikselt vannitoas  ja tuli juba täitsa rahulikult välja. Natuke hiljem tuli mulle rääkima, et tema tegi koledat häält ja ta arvab, et ta rohkem enam ei tee.

Ma tean küll, et talle sobib kõige rohkem, kui ta lihtsalt sülle võtta, siis kui mure üle pea kasvab, aga näe alati ei ole 2 kätt vaba. Ja mõnikord on minul ka ju mure üle pea.

Liisu mured tulevadki sellest, et tema tahab ja ta ei mõista miks ei saa…soovitavalt kohe. Näiteks õhtul hilja kuhugi minna või just seda juustusaia, mis ta ise ära sõi ;)

Päikest on siiski Liisu päevades palju, palju rohkem kui äikest ….

3 Responses to Liisu kasvuraskused

  1. A says:

    ma arvan, et sa oled väga hea ema! ja lapsed on ka super :). ja äärmiselt kasulik on neid postitusi lugeda :)

  2. Eve says:

    See eelviimane lõik Liisu murede tekkepõhjustest on meie lapse puhul just täpselt samamoodi :) Ja minu silmis on kõik vähemalt kolme lapse emad juba üleüldse kangelasemad :)

  3. Kairi says:

    Vahel ongi vaja tühjaks karjuda.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: