Kärt 7 kuune

Täna kui ma käisin Kärdu sünnipäeva tordiks materjali ostmas…ja jaaama ikka teen torte edasi. Juba üleeile tegin :) …kohtasin seal ühte vana tuttavat. Tema kolmas poeg on sündinud samal päeval kui Kärt, ainult aasta varem ja kui ma siis küsisin, et kuidas on kolmas, vastas ta, tead küll millised lapsed järjekorras on – supp, praad ja magustoit :)

Ja meie Kärdu on täpselt nagu üks magustoit olema peab. Puhas rõõma ja nauding … ja nagu ma kuulen lõpetas ta praegu oma kolmanda une :)

Magamine on raudselt üks tema lemmiktegevusi. Ta naudib kui teda riidesse pannakse ja naeratab kui vankrisse tõsta ja siis kui tekk vankris talle peale pannaks, siis paneb kenasti silmad kinni. Tavaliselt magab siis kohe mõnuga mitu tundi ja kui üles ärkab, hakkab jutustama.

Mõnikord jõuab 2 korda õues magada, mõnikord isegi kolm. Kui kuskil seltskonnas tuleb uni peale…ehk et ema ei taipa ära minna, siis ei hakka ta mitte vinguma, vaid magab näiteks süles :)

Õhtul on eelviimane, kes magama jääb. Eile õhtul oli teda hea vaadata – toksis magavat Kallet ja kui viimane ümber pööras, siis naeratas talle ja tegi suuga matsuvat musiliigutust.

Teine tema lemmiktegevus on söömine. Mul tõesti pole varem sellist last olnud, kes nii suure isugs püreed vitsutaks. Ükskõik millist ja ükskõik millal. Ükskõik kui palju ei saa veel öelda.. ma arvan, et umbes 50ml on tema lemmikkogus korraga, kui see on sees, siis on näha kuidas tal huvi ära kaob. No patt oleks siis edasi toppida. Oma seitsme kuu vanuse juures pole vist olnud mitte ühtegi korda kus ta minust ära oleks öelnud…natuke ikka mahub veel :)

Söömine magamine kõrvale jätta, siis järgmine lemmik on inimeste jälgimine ja naeratamine. Iga kell eelistab ta ükskõik mis mänguasjale inimest. Ta võib päris pikalt hoida käest kinni ja uurida seda. Ja naeratamine. Minuarust on tal koguaeg suu kõrvuni. Mõnikord ma lausa testin teda, et vaatan teda tõsise näoga ja ootan, et äkki ta ei naeratagi, naeratab küll :)

No ja kui midagi muud üle ei jää, siis vaatab asju. Algul lähedalt, aga asjadel on kummaline võime temast eemale minna ja lõpuks ronib näiteks voodi või diina kah selga. Siis ta saab pahaseks ja hüüab…võtke see diivan kohe mu seljast ära!

Edasi ei lähe mitte üks gramm, aga käte kõverdusi oskab küll. Istuda meeldib talle küll. oojaaa ma tean küll, et ei tohi panna kui ta ise ei oska, aga Liisu oli täpselt samasugune. Kui panid istuma, siis andis endast parima, et mitte ümber kukkuda ja ära vajuda. Päris pikalt istub juba ise ja saab pahaseks kui ümber läheb. Kuna ta aga ikkagi läheb ümber, siis ega seda istumise rõõmu talle palju ei pakuta.

Jutustab ka ikka veel päris palju. Kuskil on kõrva jäänud, et vaimne ja füüsiline pool ei saa nii väiksel koos areneda ja tema paneb raudselt hetkel rõhku sellele vaimsele poolele. Viimane just see musitamise hääl.

Hambaid pole!

Nii…me nüüd lähme torti sööma. Kärdule ei anna :)

9 Responses to Kärt 7 kuune

 1. Karin says:

  palju õnne! ja järgmine on siis puuvili juustuga?

 2. kas su tuttav seda ei öeldnus, kuidas see neljas laps maitseb????
  mulle endale hetkel tundub, et umbes nii, kui kõht korralikult suppi, praadi ja magustoitu täis süüa ja siis magama minna:)

  p.s. et ei tunduks, et virisen, siis laias laastus olen ikka väga õnnelik, et parem gurmee kui näljas:)

 3. Brit says:

  ootooot… alles oli 6…

 4. krista says:

  soodoma…. pärast nauditavat kolmekäigulist õhtusööki minnakse ju edasi ;) …pidu, pidu, pidu ;) lärmakas ja lõputa…

  brit … ootoooott just nimelt…alles ta ju sündis.
  Kusjuures ma käisin just teist korda pildistamas ühte poissi, kes sai 6 kuuseks ja esimene kord oli pärast Kärdu sündi.
  Minuarust need teiste lapsed kasvavad veel eriti kiiresti.

 5. Pisi says:

  Krista, loen sinu blogi juba mitu head aastat. Ja nüüd esimest korda tahaksin siin õnnesoovide keskel mainida, et sul on maailma kõige ilusamad ja armsamad lapsed üldse. Ning vaadates teie pilte perekonnana – käib seest valge kadedusejutt läbi. Olete kõik koos nii natuaraalselt ilusad ja õiged. Vapustav!

  Palju õnne pisimale :)

 6. Mari-Ly says:

  Tõepoolest, üks armsam kui teine!!

 7. […] in kena lugu küll, mo meelest kell 11:54 kirjutas tafkav Krista kirjutas, et talle öeldud, et lapsed järjekorras on nagu supp, praad ja magustoit. Ma olen küll täitsa […]

 8. Katrin says:

  Kle meile küll arsti ega füsioterapeut ei öelnud, et istuma ei tohi panna. Just pidi kerelihaseid arendama. Lihtsalt pidi jälgima kogu aeg, et ei kukuks. Toega ei lubatud enne istuma panna kui suudab ise minna, et siis jäävad kerelihased nõrgaks ja ei hakka ennast ise toetama. Ja meie laps istus nagu miska, hullult meeldis talle. Istus ja toimatas muudkui oma asjadega. :)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: