Kodu korda 19 ahi?!

Meil on selline ahi. Natuke viltu nagu pisa torn. Kõige külmemal ajal kasutati seda ka täiesti sihipäraselt. Küll aga on tal mõned puudused. Keskmisel osal on auk sisse lõigatud ja ega ta väha kindlalt kah omal jalal ei seisa.

Tahakski teada, et mida temaga teha. Ära ei tahaks anda, aga kas keegi teab kedagi, kes tunneb kedagi, kes oskaks nõuga aidata ning kui nõust väheks jääb, siis ka jõuga :)

Aitäh!

5 Responses to Kodu korda 19 ahi?!

 1. A says:

  mis nõu seal vaja on, pottsepa või plekksepa oma? ma tõtt-öelda võin mõlemaid soovitada, iseasi, kas nad nõusse jäävad. :)

  mul vanas elukohas oli ka plekk-kestaga ahi, korra lahti võetud ja seest taastatud. praeguses on suur ilus valge pottahi, üks unistusi, mis mul maja ehitades oli :)

 2. anna says:

  Mind on alati painanud küsimus, kas sellised ahjud on seest üldse ahjupottidega ehitatud või on neil ainult plekk-kest ja kõik? Ahjuküsimus on endal ka teravalt päevakorral praegu ja sellepärast väga huvitaks.

 3. kats says:

  et kuidas see plekk siis soojust salvestab?! ikka kivid.

 4. anna says:

  Ma just seda pidasingi silmas, et nii palju, kui ma olen aru saanud, siis need ei salvestagi soojust. Plekkahjud on ju täitsa olemas, lihtsalt plekk, ilma kivideta :)

 5. A says:

  eiei, plekkahjud on ikka seest kividega :). ja loomulikult salvestavad. plekk on lihtsalt kest.

  aga kui kusagil peaks äkki olema ilma sisuta plekk-küttekeha, siis see ei ole ahi, vaid “burzhuika”, mis on bullerjani analoog.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: