Kodu korda 18

Põhiplaan…kus on põhiplaan. Mul tuli meelde kunstiajalugu, kus mõnest olulisest “majast” rääkides näidati kõige pealt põhiplaani. Meil on ju ka oluline maja…ja näed põhiplaan ka

Kalle ise joonistas ja selle järgi nüüd kõike tehaksegi. Üks selline paber on majas knopkadega seina peal ja seda siis täiendatakse. Punased,kollased ja rohelised täpid näitavad täna seal paberil kus on pistikud, kus lülitid ja kus lambid ripuvad.

See plaan oli meil kõike esimene, nii et vannituba on seal juba paljuski ringi tehtud ja suures toas sellist soemüüri ei tule ja kabinetis kaminat mitte…

Oi te ei kujuta ettegi mitu korda me neid ruute seal ülelugenud oleme :)

teine korrus ka :)

Kui Kallele praegu helistada ja küsida, et mis ta teeb, siis vastus on – ehitab :). Iga päev käib tööl ja ehitab. Õhtul tuleb näitab mobiiliga, et mida ja kuhu… igatahes on seal praegu täitsa kenasti asi edenenud ja laupäeval saan ka mina vist vaatama minna…Oi seal on üks lahe sein tehtud. Seda tahaks juba näidata ;)

Seniks..

Köögi korstnal oli piki korstent pragu. Selleks et üks päev korsten laiale ei kukuks ja ka vana maha lõhkuma ei peaks laotakse tugi ümber. Nähtav osa laotakse vanadest tellistest…meie maja omadest

saunaahju tagune sein ja korstne teine külg uutest tellistest.

Üks Kalle töö oli ka sahvri ukse seina sisse tegemine. Mingi vana uks on meil ka olemas ja selle järgi ta tegi.  Selline väike ja armas :) …Vaade läbi sahvri katlaruumi.

ja teiselt poolt tagasi…

Kuna meil majas ehitus käib, siis oleks kasulik ka vahepeal näiteks vaadata palju elektrit läinud on. Silmaga nähtaval põhjusel läks Kalle näitu vaatama :) …oi ta kukkus pikali kui numbrit nägi, õnneks polnud kõrge kukkumine :).

Muude kommunikatsioonidega tegeleme ka. Ei saa ju tänapäeval me ühtegi päeva ilma internetita. Kui algul räägiti, et meil tuleb hakkama saada sellega, mis tuleb meile läbi õhu, siis nüüd selgus, et naabril läheb telefonijuhe läbi meie maa. Pärast kena aga ümmargust vastust Elionist, tunnistasid nad selle juhtme siiski omaks ja interneti mees tuleb varsti meile sinna elu panema :) … Juba ma istun mõttes õunapuu all ja surfan :)

4 Responses to Kodu korda 18

 1. Helen says:

  Nii tuttav – mina käin samamoodi elektrinäitu vaatamas. Esmalt tuleb vallist läbi murda ja siis on juba natuke madalam.

 2. A says:

  Vägev!

  Aga maja plaani vaadates ja omades mõningast majas elamise kogemust, tekkis mul küll tunne, et teil on liiga vähe igasugu panipaiku. tegelikult on tõsine häda, kuskohas hoida igasugu tolmuimejaid, autopesureid, tööriistu, muruniidukit, trimmerit, lumesahka, lumelabidat, labidaid, ämbreid, lapsevankreid, jalgrattaid, suuski, kaminapuid, poolikuid põrandaõlikanistreid.. jne

 3. krista says:

  me oleme muidu väga kehvad asjade kogujad. Meie vanas kodus külalised ikka pidevalt küsisid, et kus meil asjad on :)

  Esimese hooga peame hakkama saama katlaruumiga ja trepi alla tulevadki kodumajapidamises vajalikud tarbed…a la tolmuimeja jne. Vannituppa tuleb vanni ühte otsa väike panipaik.
  Igapäevased isiklikud vajalikud panipaigad tulevad teisele korrusele katuse alla … ning Kalle töö on praegu pööningut korda teha…. seal saab hoida neid asju, mida on äkki kunagi vaja :)

  Meil on seal esialgu 3 hektarit maad, nii et tegelikult on meil plaanis ehitada kindlasti kuur-garaaz ning eraldi saunamaja. Ega me enne traktorit ei saagi osta kui pole kohta kuhu panna :)

 4. Kairi says:

  Oi, kui lahe põhiplaan! Ma kohe uurisin põnevusega. Hästi avar ja ilusa selge ja loogilise paigutusega ruumid. Mis ruum see on mis peauksest vasakule jääb ja kuhu saunast ka sissepääs paistab olevat? Kas see on sauna eesruunm, kus saab riidest lahti võtta ja kas sinna tuleb pesumasin ka? Sahver!, oi ma olen kade! Meil on ka sahvri moodi ruum, aga seal on liiga soe ja näiteks köögivilju pole mul kuhugi jahedasse panna.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: