kodu korda 17

kaks korda võite arvata millest ma nüüd rääkima hakkan…põrandatest :). Mul on juba ammu tunne, et kõige rohkem raha, aega ja energiat on läinud põrandatele. Mida kõike seal üksteise otsas ka ei leidu. Kusjuures nad ikka leiavad mida sinna lisada :) Kõik ikka selleks, et mina palja jalu patseerida saaksin.

Kõige pealt käisid nüüd torumehed toru panemas. Kui ma küsisin, et kui kiiresti nad selle maha panevad, siis öeldi, et ühe päevaga. Ei ole võimalik…ma tahaks kohe ise näha. Ette olgu öeldud, et nad isegi oleks sellega hakkama saanud, aga kõige pealt ei jõudnud materjalid nädalaga kohale, siis ei jõudnud meie mehed viimaseid töid nende ees ära teha. Ehk siis kui üks tuba oli pandud, pidi asjad eest ära sinna kolima. Kokkuvõttes pandi toru maha ja väga kiiresti. Minuarust  ükski töö iseenesest ei võtagi kaua aega, aga see ettevalmistus ja vaimu äratamine on selline, mis aega võtab. Välja arvatud meie elektrimees, aga sellest üks teine kord…nii et siis põrandad…

minu ülesanne oli pildistada kõik nurgad ja nurgatagused üles…et kui kunagi peaks keegi tahtma hirmasti naela põrandasse lüüa, siis teab kuhu võib :)

köögipõranda see osa, mis plaatide alla läheb..

ja see osa, mis laua alla – igas mõttes :)

seda kaablit pandi kõikvõimalikesse ja võimatutesse kohta. Näiteks siin on näha, et trepi ees ei võetud vanu põranda laudu üles ja kaabel lükati lihtsalt sinna alla…noh neid laudu oli seal vist mingi 5…6 lauda. See “hõbepaber” on seal selleks, et külm alla ei läheks, vaid ikka mulle talla alla.

kaablid lahkuvad suurest toast

vannituba. See tala, seal maas, see läheb pärast köögi lakke ;)

köögi, vannitoa ja koridori kaablid lähevad pessa

see peenike laud on vahesein kahe toa vahel.

kaablite pesa

suur tuba om täies ilus.

Ja see ei ole mitte kõik :). Kui kaabel maas, telliti segumasin. Seal kus kaabel oli nö võrgu peal, siis ei saa ju astuda ja ruttu tuli betoon peale panna.

vannituba. vaskul pool on natuke madalam, sest sinna tuleb laudpõrand …tellija nõuab ju :)

Ketlin tahtis ka kindlasti pildi peal olla… Köök

huvitavam pilt ;) …fotograafi lapsed, ütled, et tee midagi, siis nad kukuvad kohe vehklema ja poose võtma :)

Suure toa põrandale nad panid kaabli peale natuke segu, et kaabel ei jääks õhuvahedega sinna laudade peale ning selle peale kipsplaat. Nüüd tuleb siia parkett peale.

Sinna kuhu laudpõrandad tulevad, siis pannakse ka natuke segu laudade vahele, aga kipsi enam ei panda.

Eile istusime Tarmoga veel koos ja lisaks rahade ülevaatusele tegime minu nõudmisel natuke ajagraafikut ka. Kaugele ei jõudnud, ainult järgmised 2 nädalat…aga ma ei anna alla ja tahan  näha graafikut kuni võtmed kätte :)

Järgmises postituses peaks näiteks näha olema mõned vaheseinad ;)

12 Responses to kodu korda 17

 1. ematehnik says:

  see pole kaabel, see on siug.
  põrandaküttesiug.

  nüüd on sul põrandaalune ussipesa :-)

  ehitusfolkloor räägib, et esimene puusepp, kes tuleb põrandasse naela lööma, saab igal juhul siule pihta ;-)

  ja põhiline:
  mulle meeldivad väga su pildid, eriti just beebipildid.
  ääretult sümpaatsed!

 2. Eve says:

  tsitaat: “……fotograafi lapsed, ütled, et tee midagi, siis nad kukuvad kohe vehklema ja poose võtma :)”
  novot, harjutamise asi :)
  mul on siiamaani nii hästi meeles, kuidas me mehega esiti ilupildistamisel üksteisele hämmingus otsa vaatasime, kui sa äkki alustuseks ütlesid “tehke midagi!” pärast kodus naersime, et esimene mõte oli mõlemal, et ei tea, kas peab nüüd musitama kukkuma või hundiratast viskama :D

 3. A says:

  see on põrandaküttetoru jah (ma ei teadnudki, et seda ka siuks kutsutakse). ma mäletan, kuidas me koos elukaaslasega oma põrandaküttetoru ise maha kerisime… õhtul, peale tööd. lõpetasime kella 23 paiku ja olime nii surmväsinud, et pilt tahtis eest minna. aga pooleli ei saanud ka jätta, järgmisel päeval hakkasid ehitajad betooni valama..

  need kodu korda pildid on nii inspireerivad, et ma sain eelmisel korral oma talveunest võitu ja hakkasin vaikselt enda elamises ka edasi nokitsema :)

  aga pilte vaadates tahtsin küsida, kas teil on soojustus pandud või veel mitte? need hiiglaslikud jääpurikad viitavad, et ei ole.
  sellisel juhul võiks äkki sees paar päeva niiskuskogujat kasutada – kui seal betooni valada ja on palkseinad, siis imeb see palk ennast koledasti niiskust täis ja kuna õues on külm, siis ei tuuldu-kuiva see kuidagi ära. sellises olukorras ei tohiks ilma seest nädalat-paari kuivatamata sisetöid-viimistlust teha, muidu pärast, kui kuivama hakkab, on kõik kohad pragusid täis. ja kui kuivama ei hakka, siis jälle on hallituse tekke oht..
  kui meil põrandaid valati, siis tõin ehitaja soovitusel ka niiskusekoguja. see uhas 2 nädalat ööpäevaringselt tööd teha… ja iga päev tõmbas ta toaõhust suts üle 10 l vett .. ma oli ausalt-öelda üsna jahmunud.

 4. anu says:

  miks te kipsi panite? mul oli mingi aeg see põrandaküttetoru kipsplaadi all ja segu sisse valatud, igavene rist ja viletsus. kakkusime selle põranda üles ja panime kõige täiega betooni sisse. päris laudade (küll alla 2 cm paksud) asemele sai laudade moodi parkett (linnusilm oü’st kusjuures veel laiem ja lahedam kui päris laud oli) ning nüüd on põrand jala all ka talvel mõnus. enne kadus soe sinna torude ja kipsplaadi vahele ning puitu ära.

 5. anu says:

  ahjaa – lauda ja parketti saab otse betoonile liimida, nii et ei pea kipsiga mässama (kui te nüüd seetõttu kips ja prussi tahtsite põrandasse jätta)

 6. krista says:

  Eve – hundiratas oleks küll lahe olnud …kõige muule lisaks, mis te seal tegite :)

  A – maja kerele on väljaspoole soojustus pandud. Katusele pannakse sissepoole ja üks mees seal praegu sellega tegelebki. Majas sees on nüüd nii soe, et vesi hommikuks ämbris ära ei jäätunud …palju seal tegelikult plussi on, ei oska öelda. Meil ehitaja ikka püüabki meile rääkida, et ega me enne sees krohvima ei saa hakata kui õues plussi läheb (kui mitte öelda, et soe võiks olla), sest muidu on jama…

  Anu – kui me kütet tellisime, siis kõik küttefirmad küsisid, et kas läheb betooni sisse või kipsi alla…muud varianti nagu polnudki. Ühes toas on ainult kips ja sinna peale tuleb parkett. Ülejäänud ruumides, kuhu laudpõrand tuleb, tuleb ainult natukene betooni, et õhuvahed siua (käändub nii?) vahel ära kaotada.
  Igale poole ei pandud betooni suures koguses sellepärast, et kallis oleks tulnud ;) …meil seal oli ligi meeter auku ja niigi pandi sinna, kus on betoon, lisavöö vundamendi toestuseks…

  Aga ma tänan kõiki, kes meile kaasa elavad ja nõuga aitavad. Kunagi ei tea ju millal mis kasuks tuleb!
  AITÄH!
  Ja palun samas vaimus jätkata ;)

 7. A says:

  ma siiski soovitaks vähemalt prooviks niiskusekogujaga katsetada.. siis on kohe näha, mis seis on – kui tuleb ikka esimese päevaga paar ämbrit vett õhust, siis tuleb kuivatada ja ilma selleta ei saa enne juulikuud seest krohvima hakata :) laudpõrandat ei saa ka panna, sest pärast kuivavad muidu sentimeetrised praod laudade vahele. omast kogemusest räägin ;)

 8. anna says:

  Praod laudade vahel on nunnud. Aga eks see ole maitse asi.

  Ma korra täpsustan – kas teil tuleb tervele alumisele korrusele igasse ruumi põrandaküte? Elektriga? See läheb vist päris kulukaks, küttearveid pean silmas?
  Kips põrandale on mu jaoks kah midagi uut, pole kunagi kuulnud, et seda pandaks. See on nii habras materjal, et põrandale, olgugi laua või parketi alla, ei kujuta seda ette…

 9. A says:

  ei ole ta habras midagi, spetsiaalne põrandakips on ju olemas.

  aga kui põrandalaudade vahel on väga suured praod, siis löövad lauad punnist lahti ja see enam eriti nunnu ei ole :). aga eks ta maitse asi on jah. laial laual nagu meil, tulevad talvel mingid praod ikka… aga no mitte sentimeetrit :D

 10. anu says:

  põrandakips on spetsiaalne olemas ja me kasutasimegi seda.
  kipsi vahele pandav põrandaküttetoru (igatahes need ehitusmehed, kellega mina olen suhelnud kasutavad sellist väljendit ja mitte siugu) on mõeldud eelkõige II korrusel kasutamiseks – ja II korrusel ei ole suurt probleemi sellest kui süsteem niivõrd efektiivne pole, sest kõik soe läheb niikuinii üles ja II korruse põranda pole üldjuhul ka nii jahedad kui I korruse omad. Üldiselt ongi puitmajade puhul standardlahendus see, et I korruse põrand valatakse betooni ja II korruse põrandas (mis ei kannata ka nii suurt raskust) pannakse kipsplaat, siis põrandaküttetoru, kipsiribad ja valatakse seguga torude ümbrus täis ning seejärel kips peale. Kõige viimaseks siis põrandakate (vaip, parkett, plaat – mis iganes. Ma lihtsalt omadest kogemustest räägin, et I korrusel see variant, et panna toru kipsi vahele ei andnud erilist efekti. Meil muidugi vana maja ja soojustasime roomattidega, mis ei anna sellist efekti nagu penoplast – aga kuidas sa ikka puitmajale penokat peale laod? ja ausaltöeldes verandal, millel on külmad 3 seina+lagi ei anna isegi tublisti üledimensioneeritud ja betooni pandud toru nii suurt efekti kui lootsin :-( aga õnneks on veranda kõigest veranda ja üle -20 kraadi on suhtkoht harva.

 11. meha says:

  Mul on laudpõran.
  Lauad suve väljas kuivanud ja sügisel põrandasse löödud. Nüüd aastatega on 2mm-10mm vahed. Mustus, tolm koguneb alati nende vahele. Kui midagi peenemat kaob nt. nõel, ei leia enam pragudest ülesse. Kui vaja põrandat uuesti lakkida, siis kogu lakk jookseb pragude vahele. Kui laua pealt on kuivand siis pragude vahel pehme ja jälle mustus kihistub ja kihistub.

 12. laminat sofia…

  […]kodu korda 17 «[…]…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: