õed

Kuigi ma võiks ju kirjutada nüüd sellise moosi jutu, kui imeliselt 2 õde omavahel läbi saavad …ei ole see ju alati nii :) Ja et ma aastate pärast neid pilte vaadates ei räägiks nende lastele, kuidas nemad kunagi ei kakelnud, tuleb teha üks väike postitus :)

Nende tülid ei olegi sellised, et nad kahekesi hoiavad ühest ja samast asjast kinni ja karjuvad või üks läheb ja paneb teisele tou. Noh ähavardanud on nad üksteist küll ja üldjuhul on see siis lasteaialaps Ketlin, kes rusikas püsti seisab…aga tülid on neil sellised naiselikud… ta läks mööda ja läks vastu mind :) …ma ei mahu siia kõrvale istuma…ma tahtsin ka just seda sama asja teha….

Juba vähehaaval võtavad nad tüli üles ka selliselt – ära vaata, vaatan, ära vaata, vaatan küll…ÄRA VAATA …VAATAN KÜLL… ja niimoodi kuni pisarateni välja :) … need on vanemate kõrvadele need kõige tüütumad ja eriti nõme kui nad seda näiteks autos teevad.

Kui me ükspäev arutasime, et millal meie küll kuskile reisile saame minna, siis pärast sellist tüli pealt kuulamist, nagu ei kisugi väga kuhugi…. ei tea mis vanuses see üle läheb ?

Mis Liisul pisara voolama võtab on see, kui ta ei saanud midagi teha …näiteks vannitoast mähet tuua või vanaemale ütlema minna, et kanal 2-st tuleb hea film ….Ketlin kuulis palvet ja juba jooskis :)

Kalle juba ütles, et varsti kui meil on suurem kodu, siis äkki Liisu ei ole alati kuulde kaugusel ja saab Ketlin ka midagi teha, ilma et teist kurvastama peaks…

Tegelikult on praegu päris raske seda kirjutada, sest juba mitmendat tundi on nad sõbralikult koos tegutsenud ja keegi pole kaebamas käinud :) Koos on neil mänge oi kui palju. Minu lemmik on see, kui Ketlin on ema ja Liisu on laps, siis poputatakse Liisut  …. ükskord vanaema rääkis, kuidas siis laps oli diivanile midagi valavama pandud ja ema omi asju ajama läinud…ja laps muudkui istus ja ootas :)

Ma ikka vaatan neid kadedusega, et nii mõnus kui sul on õde…

2 Responses to õed

  1. Greteliine says:

    Kohati just nagu meie Väikemees ja Inku, ainult selle vahega, et neil on vanusevaheks 5 aastat. Ikka samamoodi tahetakse just täpselt ühle ja samale ruutsentimeetrile diivanist oma pepsi toetada ja ikka sama asjaga tegeleda… Meie peres on väiksem see suurem kiusu ajaja ehkki kui juba kiusuks kisub, siis on justkui kaks kolmest, mitte üks kolmene ja üks kaheksane või nt kaks kaheksast. Ja just nõnda nagu teil Liisu puhul, on meil ka Väikemehega. Tema ise peab abistama ja tegema ja kutsuma ja tooma ja lülitama… ja kui juhtub, et Inku enne jõuab (vahel kiusu pärast kohe), siis muu ei aita kui taastad algse situatsiooni … Vahel on see pea võimatu. Ja mis sest, et kisuvad ja kiuslevad, vahel on nii armsasti koos ka. Ja kui ikka ema sammud suure kisa peale teisest toast juba tulemas on, siis hoitakse ikka ühte, justkui oleks ema see vastaspool ja nemad samas leeris :-D Kasvamise võlud.

  2. “nad kahekesi hoiavad ühest ja samast asjast kinni ja karjuvad” on meie peres umbes 50 korda päevas just see üksainuke tüli põhjus. Luust ja lihast läbi lõikav kriiskamine võib olla vägagi närvesööv:((

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: