Kodu korda 10

Et siis aknad…. Palju on küsitud, et kas meil ikka kahju ei olnud nõmmelt ära kolida…oli, oli, miks ta ei olnud. Aga nüüd on meil võimalus teha teoks väga paljud need unistused, mis nõmmel tegemata jäid. Üheks selleks on aknad :)

Kui meie nõmme majale aknad teemaks tõusid, siis oli meie eelarve täpselt nii suur, et me saime endale lubada kas kõige odavamad plastikaknad või üldse mitte midagi :). Valisime siis esimesed ja ega meil neile midagi ette heita polnudki. Käisid väga ilusti kinni-lahti ja klaaspinda oli ka nii palju kui mahtus…hinges aga kripeldas ikkagi, et aknad peaks puust olema.

Nii siis sai uude eelarvesse kohe suurelt kirja, et puust aknad ja ei mingit järeleandmist. Tulevad täpselt sellised magu me tahame. Noh tõehuvides olgu öeldud, et esmased suured unistused tuli natuke reaalsetega kohandada, aga see mööndus polnud teab mis suur. Nimelt loobusime nendest nö vanadest kremoonidest, sest need oleks maksnud rohkem kui pool akna hinnast.

Ahjaaa..vanu aknaid, mid alles jätta polnud. Enamus need, mis majal ees olid, olid nõukaaegsed ja suht väärtusetud. Mõned vanad olid küll ka ja need on meil alles ja küll need ka oma koha leiavad…ideid juba on…

Võtsin siis pakkumisi ja mõõtsime ja kaalusime ja tõstsime ringi ja arvutasime uuesti. No ma ei tea…minul on viimasel ajal nii, et kui ma mingi müügiinimesega suhtlen, siis jätavad nad kõik niiiii positiivse mulje, et pärast on nii raske ära öelda. Samamoodi oli ka akendega…eriti raske on ju siis, kui näiteks inimesel on sama nimi :)))…aga valida tuli ja valisime Aru Grupi.  Ma ei tea palju me meile vahetasime, et seal poolne armas inimene viis ikka rohkem kui 5 korda uusi parandusi sisse ja ükskord kuulas ka rahulikult ka meie emotsionaalset vaidlust… a la kas akend tuleb 60×60 või 70×70 ja kas sinna ikka on vaja veel jaotust sisse :).No meie vaidlused Kallega on kõik emotsionaalsed  :)

Esialgne mõte oli teada, et tulevad ruutudega, aga palju tuleb kinniseid ja palju avatavaid ja kui palju maani ja kuhumaani siis üeljäänud tulevad. Näiteks meie kabinetis, mis meil Kallega kahe peale tuleb, on 2 akent. Ei…ei või olla nii, et üks ei käi lahti, oli Kalle kindel. Tema ei taha nii, et mina saan õhku ja tema ei saa…ok aga istu siis sinna akna alla, mis käib lahti…aga kui ma ei taha…ikka mõlemad peavad käima. Sellega olime mõlemad nõus, et need kinnised aknad on teistsugused kui lahtised ja tuleb ikka väga vaadata kuhu ja kuidas need tulevad…nüüd on ainult 2 kinnist akent ja needki peaks tulevikus klaasveranda sisse jääma ;)

Aga nüüd…aknad on kohal ja ees ja väga uhke tunne on. Muidugi suutis keegi ka hirmutada, et ühele mehel olla aknad kohe järgmisel ööl eest ära viidud, aga meil ehitusmees ütles, et meil on see natuke raskevõitu…esiteks tuleb jagu saada kohapeal elavast ehitaja-valvurist ja peale selle on kõik aknas vähemalt neljast kohast kruvidega seina küljes, nii et väljaspoolt neid kätte ei saa..

Teine mööndus, mis me tegime oli see, et aknad läksid makrofleksiga ette. Ma usun, et see on väike järeleandmine, sest mina ei ole ju see, kes neid muidu seal takutama oleks hakanud. Palke takutavad nad küll..las siis need aknad olla :)

niimoodi läks meie magamistuppa aken ette…

elutuba enne ja pärast…

teine pilt on tehtud sealt kus ennem lauad ukseavas olid…

üks köögiaken on mõõtudelt sama, mis teised, aga teistpidi :). Kuna seal seinas alumisel korrusel on ta ainuke aken, siis meile tundus, et ega ta seal midagi suurt ära ei riku. Aken lahti ei käi ja sinna aknalauale tulevad mul maitsetaimed :)

Rõduuks köögis on see, mis meil nõmmelt nö kaasa tuli….väga mõnus kui kõik ülejäägid kohe kiirelt ukse taha saab tõsta ja kohvitassiga otse õue saab minna….mitte et nüüd meie peres esialgu üldse keegi kohvitassiga ringi käiks…aga see on üks teine jutt…

Ja meie kahepoolega uhke välisuks on ka valmis ja peaks ka enne jõule kindlasti ette jõudma…;)…see peaks nüüd küll ilus olema…

8 Responses to Kodu korda 10

 1. Katrin says:

  Hästi ilusad aknad on küll :) Ja maja hakkab juba ilmet võtma. Nii põnev :)

 2. anna says:

  Nii ilus! Ideaalis oleks ma ka tahtnud selliseid aknaid, aga nagu mu blogis juba juttu oli, siis jah, sama, mis teil Nõmmel – kas plastik või seapõis :D Me valisime siis plastiku, aga suvekodusse Saaremaal tahan kunagi KINDLASTI puitaknad panna.
  Ja ma ikka täiega ootan iga uut kodupostitust :)
  Sinu blogi on selles mõttes olnud nii nakatav, et ma otsisin, mõtlesin ja pusisin ja leiutasin vist isegi võimaluse remonditöödega jätkata enne järgmise aasta suve. Vähemasti uue katuse peaksime saama ja laiema katusealuse, kui muud mitte.

  Anna e. Neverending bla-bla :)

 3. kats says:

  ilusad neh. mina vaidlesin samamoodi iseendaga ja lõpeks tellisin kõik aknad lahti käivad, sest väljaspoolt on penamus peegelpildis ja et oleks vaade ühesugune(loe: topeltraamid avatavatel) ning no see pesemine ka.

 4. karina says:

  Ma kogu aeg loen, aga seni pole kommenteerinud… Pildid on võrratud!!! Ja seda ka tahtsin lisada konkreetse postituse kohta, et meie valisime ka paari aasta eest Aru grupi aknad ja oleme ülirahul!

 5. Krista says:

  Tere Krista! Missugune rööm tutvuda ysna samasuguse Kristaga kui mina ise! =)
  Pildistan, istun arvuti taga, kolme lapse emme, syya mulle ka ei meeldi teha ;)
  Tulen jälle uuesti käima! =)

 6. Sakinah says:

  Meil on ka Aru Grupi aknad ja ruutudegaja ma olen hästi rahul. Pesemine on mugav, kuna ruudud käivad eest ära. 2 rõduust, mis on kirjade järgi aknad, on 3 kasutusaastaga natuke kehvalt käima hakanud, aga võib-olla peab neid lihtsalt natuke reguleerima.

 7. Annely says:

  meil aru grupi aknad ja rahul nii akende kvaliteedi kui ka paigalduse ja kõige muuga. muide… tegelikult on isegi parem, kui nad on makroflexiga ette pandud :). esiteks saab tihedam ja teiseks ei niisku makroflex – kahjuks ei saa taku kohta sama öelda.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: