päkapikud

No terve detsembrikuu võib nende najal liugu lasta…. oi päkapikud piiluvad ja siis nad vaatavad ja näevad ja tassivad asju ja mässavad muidu ringi.

Ma niivselt arvasin, et kui ma ostan päkapikkude poolt sellised tõhusad jõulukalendrid seina peale, siis on nagu asjaga ühel pool. Liisu puhul sellest täitsa piisakski…temal on selline kinderi kalender ja sealt saab kommi rohkem kui aasta jagu :). Ketlinit kommidega nagunii ei võlu ja temal on oma petshopi kalender. Peaks ju nagu piisama…aga kui siis Ketlinil ükspäev pisara ikka silma tõi, et miks tal juba 4 päeva päkapikku käinud ei ole, siis tuli ikka suss kah välja panna.

Sellega jälle jama, sest kui Kalle omal taskust shokolaadi medalid leidis, siis Ketlin oli jälle solvunud, et kuidas päakpikk ei tea siis, et talle need ei maitse. Päkapikk, kes nagu peaks ju kõike teadma. Ketlin tegi lastaias õpetajaga vahetuskaupa ja tuli ükspäev koju shokolaadiga, mis tuleb nüüd magustoiduks jätta – loe ootab jaanuari ;)

Raamat on vist ainuke asi, mis päkapikk kohale tassida jõuab…aga õnneks on see nii suur asi, et ta neid igapäev tassida ei jõua…ja neid võib kahepeale tuua…

Liisuga oli väike nali ka…üks hommik tuli siis küsima, et mis päev täna on…kiire pilk kalendrisse kinnitas, et 7. Liisu ütles, ahaahhh, kobistas natuke oma kalendri juures ja tuli näitama, mis ta sai :) Kui ma siis hiljem mööda minnes vaatasin, et nr 7 uks on kindlalt suletud, küsisin, et millise seitsme ta siis lahti tegi. – näe selle 9 siin.

No tegelikult ka…Liisul pole õrna aimugi, mis numbrid on ja miks peaks just selle ukse just sellel päeval lahti tegema. Nii meil siis nüüd ongi nii, et lihtsalt teeb iga päev ühe ukse lahti ja eks ta ise teab paremini, milline selle päeva oma on. Samas võib juhtuda, et tal pika päeva jooksul läheb meelest ära, kas ta sellel päeval juba tegi ühe ukse lahti… noh juhtub kõigil ju ;)

Ühest päkapiku armsast teost tahaks veel rääkida….

Pakkusin ma lahkelt oma peata tüdrukut ja saime kokkuleppele, et vastu saan kuuse alla kommi :). Üks päev siis tegimegi vahetuskaupa ja lahkudes tänati eilse jõuluvana eest ka :). Tuli välja, et Kalle käis eelmise päeval nende firma lastele jõuluvana tegemas… näha on…et need päkapikud ikka näevad kõike :)

ja neid komme…neid ma söön üksi ja salaja ;) …need on suurte inimeste kommid :)))))

Selle jõuluvanaga läks kah napilt…kalle vaatas oma päevikut ja rääkis kõva häälega, et näe homme lähen siis jõuluvana tegema – õnneks juures istuvad tüdrukud seda tähele ei pannud…oleks olnud sellega ühel pool ;)

Mis veel päkapikkudest….

ja see on minu kogu jõulukaunistus….

One Response to päkapikud

  1. maris says:

    meil on ka eksole see petshopi kalender, aga päkapiku sokid on ikka mõlemal üleval. leevikesele toob päkapikk iga päev sinna midagi, aga katariinale mõnikord harva. mitte, et ta paha laps oleks.
    meil tõid ka kaks esimest päeva leevikesele kommi, aga kui tal pisar silmanurka tuli ja mõlemal päeval pidin ma need kommid ära sööma, sest tal pole kommiisu viimasel ajal, siis hakkasid päkapikud talle praktilisemaid asju tooma – põhiliselt lahendusvihikuid. aga ka hambaharja tõid ja hambapastat ja muud sellist kraami. katariinale tõid beebikuivikuid ja beebide mahla.
    aga sel aastal mina enam liugu lasta ei saa. nt kui ütlen, et päkapikk vaatab ja ei too, kui magama ei lähe, siis leevike mängib edasi, et ärgu siis toogu, kalender on ju nagunii. et kui on valida kas olla kaua üleval või saada päkapiku kink, siis ta valib esimese.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: