Ketlin 5

Ketlin on meie pere naerupall. Kalle väitel naeris ta juba sünnitusmajas, kas just siis, aga varakult hakkas ta naerma küll. Pole üldse palju vaja, et ta lõkerdaks…piisab näiteks talle õhtul musi-kalli-kalli teha, kui tema juba naerust kõveras on…vahel ei saa isegi aru, mis küll nii naljakas on. Emotsioonid käivadki tal hästi sügavate lainetena. Rõõmu ja õnne ja sära kõvasti rohkem kui ükskõik millisel meie pere teisel liikmel ja samamoodi ka pisaraid ja pettumust ja trotsi. Ei ole vist ühtegi multikat, mis temal pisarat silma ei tooks ja viimasel pühapäeval oli pisaraid oi kui palju kui Getter superstaari saatest välja langes. Kusjuures mitte Getter ei läinud ta südamesse, vaid see meeleolu, mismoodi see kõik toimus.

Lisaks ei saa jätta kõrvale ka tema suurt empaatiavõimet. Näiteks eilegi ühel tema sõbranna sünnipäeval vaatasin kuidas tema koguaeg Liisut järele ootas kui teised tema sõbrad juba ammu ees ära tuhisesid. Kusjuures ei ole meie talle kunagi öelnud, et ta peab Liisuga mängima…. Sõpru on tal küll palju ja kui tuli lasteaia kaaslastele sünnipäevakutseid teha, siis oli tal päris raske sealt valikut teha. Paar poissi jäigi nimekirjast välja ja need ka mitte enda, vaid teiste pärast – nemad ei ole sõbrad ja ma ei saa teda kutsuda.

Minuarust on Ketlin juba nii suur tüdruk,  et tema söömise-magamise ja muudest asjadest ei olegi enam sobilik rääkida….kõike ta oskab ja kõike ta teeb. Mõnedel helgematel hetkedel käib isegi Liisu peput pühkimas…niisama vetsu uksel teda valvata võib ta aga alati :)

Ketlini suured huvid on arvuti, telekast multifilmid  ja kui nende kahe tegevuse limiit päevaks on täis, siis joonistab või mängib nukkudega. Mõnikord teeb ka vastupidi ja siis õhtul on pettunud, et ta arvutisse ei jõudnudki. No arvutis mängib ta juba selliseid mänge, et mul pole õrna aimugi, kuidas ta sinna satub ja kust ta küll teab, mida ta seal tegema peab….õnneks ta niipaljulugeda ei oska…aga ega seegi aeg enam kaugel pole

Lugemisega on nii, et loeb küll, aga üksikuid sõnu. Huvi lugemise vastu veel suur ei ole, küll aga on ühed ta lemmikud harjutuste raamatud. Leia 10 erinevust  ja muud mõistatused ja ülesanded…vahel ka mitte eakohased, aga las pusib kui talle väga meeldib.

Laulab ja loeb luuletusi kah, pidevalt tuleb lasteaiast koju, et peab mõne luuletuse või laulu ära õppima. Väga kerge on sellise lapsega, kellel kõik nii kergelt tuleb ja ma loodan ainult, et tal igav ei hakka :)

ja nii imelikult kui see ka ei kõla, siis temaga kahekesi poes käia on väga mõnus…nagu väike sõrbanna, kellega saab asju arutada ja tülli pole me veel läinud :). Kokkulepetest peab ilusti kinni ja kui tal on poest valida üks asi, siis kindlaslt on see mõni raamatu või ajakiri…

Muinasjutu maailmas pole ta käinud ja kedagi ei fänna ja talle meeldivad kõik need riided, mis tal riidekapis on. See lause tuli võrdlusest tema sõbrannadega…

Palju õnne esimesel juubelil meie päike ja äike!!!

jaanuar

veebruar..

ja kus märts on? ….

aprill – see on minu sünnipäev – laulja laulab ja tantsija tantsib

mai

juuni

juuli

august

september

oktoober – viimane hetke oma vanas toas

november – jälle talv..

peaaegu detsember :)

9 Responses to Ketlin 5

 1. Katrin says:

  Hästi armas tüdruk :)Palju õnne veekord!
  Ma võiks nii paljudest asjadest siin copy-paste teha :D Ju ikka ühine sündimise päev loeb, et nii sarnased on.

 2. Kristi says:

  Palju õnne suurele tüdrukule :)

 3. triin says:

  Palju õnne!
  See fotoseeria on nii liigutav. Ilusat jõuluaega!
  Näita remonti ka ;). Ei jõua kannatlikult oodata :).

 4. Kristiina says:

  Palju õnne Ketlinile ja tagantjärele Liisule ka!!!
  Martin vaatas neid pilte minuga koos praegu ja talle väga meeldis juuni pilt – see läbi võrkaia. Nii et su tüdrukule on juba “vanema kuti” poolt silm peale pandud ;)
  Ilusat jõuluaega teie perele!

 5. Mari says:

  Palju õnne mõlemale preilile!
  Tundub nagu alles see oli, kui ma esimest korda su blogi leidsin ja Ketlin oli äsja sündinud siis. Ja sedasi salaja olen ma juba viis aastat piilunud siis :)

 6. klam says:

  Palju õnne! Aeg lendab…varsti kirjutad, kuidas tüdruk ülikooli läheb :D

 7. jaana says:

  Palju õnne detsembripiigale!

 8. p6rgukiz says:

  Palju õnne kaunitarile :) 5 on ilus number ;)

 9. Pille says:

  oi, Ketlinile ka PALJU ÕNNE siit meie poolt!
  ja minu lemmikpilt on kindlasti aprill :)
  pille ja poisid

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: