Kodu korda 5

_MG_2717

Kui me nõmmel elasime oli meil täiesti tavaline elektriküte. Juhtmega radikad stepslis ja esikus ning vannitoas põrandaküte. Polnud meil seal ruumigi, et mingit katlamaja ehitada ja sellel ajal kui meie maja ehitasime ega siis neid kõikvõimalikke pumpasid nii laialt ei reklaamitud.

_MG_2713

Kuna Kallel on üks maaprojekt käsil, siis ta uuris nüüd neid pumpasid küll ja rohkem. Igas võimalikus majaajakirjas on vähemalt korra ilmunud võrdlustabel. Kuigi peaks ütleme, et need tabelid on natuke vildakad …aga see selleks.

Valisime siis meiegi selle palju kiidetud maakütte. Paberi peal tundub kõik väga ilus…eks siis kunagi tulevikus paista, kas ka päriselt see nii on. Paberite järgi peaks meie küttearve tulema sama suur nagu meil nõmmelgi…võit on siis see, et nõmme maja oli täpselt poole väiksem :)

_MG_2765

Minu ülesanne oli saata välja soovid. Valisin siis interneti, ajakirjade võrdlustabelite koostajate ja ehitaja soovituste järgi 4…5 maakütte pakkujat. Pakkumised tulid kiirelt…. mõni paari tunniga juba. Tuli ka välja, et ühes firmas on natuke tutvusi ja kõik kellega telefoni teel suhtlesin jätsid väga sümpaatse mulje. Ma juba kurtsin, et kuidas ma nüüd siis valima pean, sest ega need hinnad nüüd ka nii palju ei erinenud. Ehitaja abiga jätsime sõelale 2 firmat ja ütleks, et nüüd võitis müügitöö.  Need, kelle me valisime, nad kohe oskasid müüa :) Ja nad tegid meile äraütlemise ikka väga raskeks ….

_MG_2714

Nii me siis kirjutasimegi alla ja jäime kopamehi ootama. Kopamehed tulid, aga nagu müügimees ütles, on see selle kandi maapind üks suur üllatus ja nii sealgi oli ükspäev paekivi nii lähedal, et tuli uus ja suurem kopp tuua. Pole probleemi…peaasi, et juhe maha saaks… Nüüd on juhe või kuidas iganes seda nimetatakse maas ja tuleb oodata Kalle järel, kes kõik põrandad peaks üles võtma, et kõige pealt ehitajad ettevalmistuse saaks teha ja siis juba torud põranda alla vedada…

Sündmused said jäädvustatud ja kuna ma seal juba pildistamas olin, siis nägin ka kuidas köögisein langes :)

_MG_2728

_MG_2727

enne ja pärast. …. sein mitte Liisu :)

_MG_2787

_MG_2790

söögilaua tagant  vaadatuna. See aken, mis seal on, tuleb teistpidi…ehk siis rohkem laiem kui kõrgem :) Akna alla tuleb kraanikauss… nagu kuskil öeldud oli, et kõige igavamat tegevust tehes oleks vähemalt vaade ilus. vasakule seal kus ukseauk on, sinna tuleb külmutuskapp ja selle kõrvale sahvriuks….sahver ukse taha ikka ka.  Aknast paremale peaks tulema pliit. Selle pisike laua asemel saar…ma usun, et ikka suurem kui see laud ;)

Me kaalusime ka pliidi saare sisse panemist, aga kuna lagi on selline, mis jääb kõik nii nagu näha, siis poleks toru kuskile panna… nüüd saab kõik otse läbi seina välja puhuda.

_MG_2725

Lakke jäävad talad näha ja nende vahele paneme vanad lauad tagasi. Need võttis Kalle juba alla. Praegu paistab sealt ülemise korruse põrand ja need lauad seal küll eriti vanad ei paista…kahjuks. Kas talad värvime või õlitame…seda veel ei tea…mõtleme veel…

See sein, mis seal on, on söögilaua tagune sein ja tõenäoliselt jääbki nii…ainult, et ta knopaksid täis…no tegelikult naelu. Mingil ajal pandi tapeet naeltega seina…eriti friiki…

Väljas jalutasin natuke ka…

_MG_2763

aga sellest järgmine kord…

_MG_2750

väike piknik…

Kui ma oma fotokaga sinna ilmun, siis kõik ehitusmehed lähevad alati nii elevile…vaadake või seda kopameest seal üleval pool…kõige pealt nad arutlevad, et huvitav kuhu ajalehte nad saavad :) ja see järel püüavad oma tööd eriti korralikult teha…

_MG_2785

leia pildilt 2 ehitajat :)

4 Responses to Kodu korda 5

 1. nelladella says:

  Kas te radoonimõõtmisi olete teinud? Muidu sellises ehitusetapis on lihtne radoonitõkkeid paigaldada (kraav ümber maja ja põrandate alla vaba juurdepääs) juhul kui peaks normist kõrgem tase olema. Radoon on paha, paha..

  Meil just paigaldadakse mõõteseade järgmisel nädalal, seepärast tean sel teemal targutada :-)

 2. noudepesumasin?
  kas ma loen oigesti, et teil ka pole?

 3. Sakinah says:

  Veesooned tasub ka üles otsida, kui te seda veel teinud ei ole. Noh, et voodi ei satuks veesoonele.

  Ja siis see ka, tõenäoliselt juba teate, et maaküttetorude kohale ei saa peenraid teha, sest seal on kevadel maa kaua jääs.

 4. guidz says:

  jama jutt, pole ta midagi kauem jääs

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: