Kuidas me Savisaare juures käisime.

_MG_2360

Tallinna linnas on selline komme, et osad beebid saavad sünnitunnistuse linnapea käest. Hästi pisikeses kirjas on see per-büroo ukse taga seinal kirjas ja siis võid ennast sinna valitute nimekirja lisada lasta.

Meie oleme käinud Paltsiga kätt surumas ja Ratasega ja nüüd siis avanes võimalus ka Savisaarega. Etteruttavalt olgu öeldud, et Savisaar ei pidavat mitte igakord vaevuma kohale tulema nii et pinge oli õhus. Meie taga olev pere oli isegi kihla vedanud. Küll vist mitte selle peale, kas härra linnapea ise kohale tuleb, vaid kellega ta tuleb :)

Per.büroo juhataja kõne oli selline siiras ja aus. Näiteks küsis ta kuhu kõik need poisid siis kaovad kui naist vaja võtta on, sest beebivastuvõtul pidavat poisse alati rohkem olema. Samas Savisaar luges alagutesks ette kõik oma hea teod, mida vist igaüks praegu nimetada oskab ja ei hoidnud ka vaka alla oma tulevasi suuri tegusid. Kõik lapsed Tallinnas saavad kohe varsti lasteaia koha näiteks. Kalle ütles, et sellisel ilmalikul tseremoonial puudub piisav sügavus.

Kah mainis Savisaar, et ta teab, et vähemalt üks pere on siin kolmandat korda ja üks pere teist :). Näe Savisaar teab vist meid, sest kolme lapsega peresid oligi ainult 2 ja see teine pere ei saanud olla, sest nende esimesed lapsed on vanemad kui selline üritus ise.

Huvitav oli ka veel see, et selle teise kolmelapselise pere pesamuna nimi on Kirsi ja tema õde on Mari. Ja meie oleks ju ääre pealt oma lapsele Kirsi Mari nimeks pannud. Ahh, et kus ma tean…nad istusid täiesti juhuslikult meie kõrval :) Kokku oli tähtsal sündmusel kohal 46 peret..oli vist 2 paari kaksikuid, ühel perel neljas ja kahel kolmas laps…mul oli tunne, ülejäänusid oli pooleks :).

Torti anti ka, aga selleks ajaks kui oleks saanud beebi Savisaare sülle anda, et perepilti teha…noh nii nagu teiste linnapeadega sai….siis jooksis Savisaar peitu ja enam tagasi ei tulnudki. Kahju, väga kahju…kuidas ma nüüd Kärdule ütlen, et ta Savisaarele ei meeldinud, sest pilti ju pole :)

Rohkem me kahjuks sellisele üritusele minna ei saa, isegi kkui poiss peaks sündima…pole enam Tallinlased :)

_MG_2336

Parkida võib reakoja platsile

_MG_2349

Kärt kuulab mida Savisaar räägib… ütleks, et isegi mingi sarnasus on olemas ;)

_MG_2342

Kõike tuleb filmida, mida Savisaar ütleb. Kusjuures, mis mulle eriti kummaline tundus, kui peredele sünnitunnistusi anti, siis filmimees filmis ikka Savisaart. Ma oleks arvanud, et see pisike beebi on selle sündmuse kõige tähtsam, aga ei :)

_MG_2352

väike naeratus.

_MG_2354

Sellel tütarlapsel seal Savisaare taga on huvitav amet … nagu turvamees, ainult selle vahega, et võib seltskonnas torti süüa. Ähh oleks ma teadnud, et ta kohe pärast seda minema jookseb, oleks saatnud Kalle Kärduga sinna kõrvale seisma…oleks ikka pildi saanud ;)

_MG_2358

Vähendatud koosseisus perepildi lasime ka teha. Liisul on päriselt palavik, Ketlinil oli ainult hommikul enne minekut. Praegu on ta rohkem nagu simulant haige, samal ajal kui Liisu magab.

Pildi tegi üks üleelmise suve fotohuvilisest peigmees… aitäh!

Ekse see postitus ole natuke irooniline …vahelduseks ….

9 Responses to Kuidas me Savisaare juures käisime.

 1. Katrin says:

  Nii et oodata on neljandat… :)
  Kenad pildid!
  Eile õhtul jäid meie lapsed ka haigeks.

 2. selle peale kohe küsiks…kas te valimas ka käisite:)?

 3. krista says:

  ˇikka käisime :)

 4. maris says:

  eks selle raekojaga on nii, et mõned peavad küsima aga teisi jälle palutakse sinna. oleneb perekonnast.

 5. kukupai says:

  aga pisipiiga ise on rahul ja kenakene, tühja sest linnapeast :P

 6. ieska says:

  Näed sa siis, kohe kahe tuttava kolmelapselise pere tegemised ühest blogist lugeda :P

 7. Katrin says:

  Palun, palun mitte kasutada väljendit per-büroo. Endalegi tuvastamata põhjustel ajab see mind sügelema. (jõle asi küll, onju:D):D Miks perebüroo ei kõlba kasutada? Või perekonnaseisu amet, nagu nad nüüd peaksid olema? See tuletab mulle meelde 80-daid, kus noored kasutasid sõna “äbäh” mis oli sii loomulikult vei kuul, onju. Aga nüüd…naera puruks või süga ennast sandiks. :D Aga rääkides asjast, siis tasus Teil ikka minna, saite ka teada, mida head linnapea kõik teinud on ja teha kavatseb. Muidu äkki ei olekski aru saanud, eksju. Meie käisime ka Elva linnapea vastuvõtul. Meie linnapea on Reformierakonnast. Aga ta ei olnud ilmselt viimased 4 aastat üldse midagi teinud ja ei olnud ka otsustanud mida järgmised 4 teeb, sest mitte midagi ta sellest rääkida ei soovinud. Ega muidugi keegi ei küsinud ka, kõik ikka vatrasid lastest. Juhm linnapea kaasaarvatud. Ja selline valiti siin veel tagasi. :D

 8. maris says:

  minu meelest selle büroo juhatajal on alati sama kõne. vähemalt see poiste jutt on seal sees.

 9. Anu says:

  Jah, peale sinu poolt juba nimetatud kokkusattumuste ei hakanud ma kohapeal nimetamagi, et Kärt on sündinud minuga ühel päeval (12.08)! ;)
  Kirsi tervitab ka Kärti!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: