tuulerõuged

Esimene “lastehaigus” tabas siis ka meie peret. See oli ikka juba nädalaid tagasi..ehks siis vist kolmandal neljandal jaanurail, kui Ketlin tuli uhke näoga näitama, et tal on kõhu peal täpid. Konstanteerisime täppide fakti ja läksime rõõmsalt magama :). Hommikuks mõtlesime välja, et need on tuulerõuged ja pidasime maha mõned konsultatsioonid. Pere ühine otsus oli, et teeme roheliseks. Kõik teised vahendid oleks asja natuke liiga keeruliseks teinud ja no kes siis meie pere ei teaks, ikka kergemat teed mööda. Ja ütleks, et õigesti tegime, sest kui siis ükskord Liisu ristiema nägime, kes päriselt on nahaarst, siis tema ütles, et ainult täpi peale, muidu ajad viiruse puhta naha peale ka ja siis on kohe mitu täppi juures :)

Ühesõnaga tegime Ketlini täpiliseks ja muigasime kui ta siis paljalt nagu väike gepard mööda tuppa ringi jooksis. Solidaarsuse mõttes ja Liisu nõudmisel tegime talle ka kõhu peale ühe rohelise täpi ja seda ta siis näitas lahkelt kõigile.

Ketlinil siis paar päeva tuli uusi täppe, kuid minu meelest päris õigele kaugusele jõudsid ainult need esimesed…viimased tulijad läksid poolel teel sama targalt tagasi. Palavikku polnud ja pärast levitamise võimaluse kadumist käib Ketlin jälle lasteaias.

Aga…aga on ikka ka….Liisul pole siiamaani ühtegi täppi tulnud ja vot see on minusuguse inimese jaoks juba päris piin. Ei taha keegi neid tullerõugeid ikka vabatahtlikult. Nii siis pidi ema sünnipäeval keegi Liisuga koju jääma. Tänaseks ja laupäevaks on ka sünnipäevakutsed…ohh ma ütlen :)…ja kui täpid tulevad, siis oleme ju veel 10 päeva garantiinis :) ja need täpid võivad vabalt alles 24 õhtul tulla ju….

No tõehuvides tuleb tunnistadas, et poes süüa ostmas käin ma ikkagi koos Liisuga, sest muidu jääks meil veel pere…loe mina :)…nälga…Ketlini lasteaiaga on küll nii, et ma helistan sinna ette, kui Kalle ei saa järgi minna, ja siis Ketlin paneb ennast riidesse ja Liisu jääb seni autosse ootama kuni ma Ketlini jooksuga ära toon…

Ketliniga läks küll kuidagi kergelt ja ootame ja vaatame kuidas Liisul läheb…. vot sii nii meil…

8 Responses to tuulerõuged

 1. Greteliine says:

  Tore, et Ketlinil kergelt see haigus möödus. Mäletan, et meie Inkul olid tuulerõuged kolmesena ja väga raskekujuliselt :-( Õnneks oli ta nii tublike. Nagu lapsed ikka. Suured on ju tavaliselt ikka need piripillid :-D Aga muuseas, Gretele ei piisanud selle haiguse ühekordsest põdemisest vaid aasta hiljem, neljasena, põdes ühe korra veel. Kergemalt siis. Nii et ei ole midagi 100% kindel, et vaid korra elus. Arstide sõnul muutuvad tänapäeval paljude haiguste tüved sedavõrd, et haigused tulevad taas…Teile soovin vaid kiireid ja ühekordseid põdemisi :-)

 2. Mari says:

  Liisul ei pruugigi tulla. Ma ootasin ka, et Remil tuleks. Käisin ju temaga koos iga päev lasteaias Mial vastas ja seal möllasid tuulerõuged ikka täiega, murdes iga päev paar last. Lisaks veel jäi naabritüdruk tuulerõugetesse, olles enne seda iga päev meil külas käinud ja täppidega käis ka. No aga Remi ei jäänudki.
  Mia lasteaias oli ka lihtne variant sellest haigusest nagu Ketlinilgi.

 3. Kristiina says:

  Ja mõnikord võib juhtuda ka nii, et on kuskil üks väike pisike täpp ja haigus ongi põetud. Nii et mina ei hoiaks Liisut “luku taga” ja käiks temaga rahulikult ringi.
  Meil põdesid lapsed tuulerõugeid erinevatel aastatel. Kui üks oli haige, siis teine ei jäänud. Jäi hoopis mitme aasta pärast…
  Nii et igasugused võimalikud variandid.
  Ja mina ise ei tea, et ma oleksin kunagi tuulerõugeid põdenud. Ei jäänud lapsena siis, kui vennal oli, ega ka nüüd, kui kumbki laps põdes.
  Jõudu teile!

 4. helen says:

  mina tahaks küll vabatahtlikult tuulerõugeid. Oma vanemale lapsele hankisin ma need täiesti teadlikult, nüüd ootan, et noorem ka need kusagilt saaks, eriti kuna ta on poiss ja täiskasvanud mehed, kes pole lapsena põdenud, põevad seda haigust ikka VÄGA raskelt. Mul on 2 tuttavat, kes on täiskasvanuna põdenud ja mõlemad viidi 40-kraadise palavikuga haiglasse ja töövõimetus ja konkreetne piin kestis üle 2 nädala. No ei tahaks oma täiskasvanud lastele seda!
  Aga kuna me elame Tartus, siis ei sa neid teilt ka saama tulla :)

 5. p6rgukiz says:

  Hea kuulda, et täpihaigused ka kergesti põetavad :)
  Oh ma ka nii ootan, millal Arabella täppidega koju lasteaiast tuleb. Sest tal pole neid veel kunagi olnud ja võiks juba ära olla. Tommyl võiks juba ka siis ära olla :P
  Korraga kergem põetada :)
  Olen ka roheliste täppide poolt.

 6. Marilin says:

  Aga mina ei taha üldse meie perre tuulerõugeid.
  Kui lapsel on immuunsüsteem (teatud põhjustel) nõrgenenud, siis võib see haigus väga ohtlikuks osutuda, kui vajalikku ravi ei saa:
  # If your child is exposed to chicken pox, he/she may need to receive Zoster Immune Globulin, an injection of antibodies against chicken pox that modifies the course or may protect children for 30 days from developing the disease. Children need to receive the injection at every exposure that occurs more than 30 days since the last injection.
  Mainin veel, et meie perearsti andmetel seda ravimit Eestis saada pole…
  Nii, et selle eest hoian oma lapsi “vati sees”.

  (Kuid esikus salaja saapapaelu lutsimast teda ei keela :P)

 7. […] oli siin … ja nagu pildilt aru saada, on ka meil teine täpiline täitsa olemas […]

 8. I believe that syntax had been the coolest factor ever.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: