Liisu jutt

_mg_1959

Nüüd kus me niimoodi mõnusalt Liisuga päevi õhtusse veeretame, jätkub meil ka juttu kauemaks. Kindlasti räägib ta vähem kui Ketlin samal ajal, aga ta on omamoodi armas. Laused on tal pikad ja väga ilmekad. Sõnad nagu ära ja ka esinevad valdavalt igas lauses :). Mina tahan süüa ka..Kalle läks tööle ära jne….

Mõnikord räägib nagu välismaalane tulema ja minema. Vahel ütleb Liisu tegi ja vahel mina tegi….aga ma arvan, et korrektselt ei ole ütle ta vist ühtegi lauset veel :)

Eile torkasid aga kõrva sõnad, mida ta ütleb teistmoodi….

matatiin – mandariin

makakoon – makaroon

baan – banaan

maaks – maasikas

antsju – siil …vot seda ma küsisin kohe mitu korda üle :)

samas merisiga ja papagoi ütleb enam-vähem :)… Meil onka üks lemmikraamat, kust me juba Ketliniga sõnu õppisime, mis siis, et seal näiteks kass on sama suur kui lehm ja ega kana ka kollikoerast mõõtudelt palju alla ei jää. Sealt raamatust ta siis õhtul loeb mulle ette, kes ja mis…kui algul oli meil väga naljak s kuidas ta hiirele näpuga näidates ütles tiiger, siis nüüd ta ikka püüab juba õigesti öelda. Aga tiiger on tal üks lemmikuid, kui ta ei tea täpselt, kes see on.

Viisakas on Liisu ka kohe kindlasti, aitäh ütleb iga asja peale, mis talle antakse…ja kui ma teda kõdistasin, siis ütles – ei taha rohkem :). Vaielda meeldib talle ka…ükskord autos vaidlesid nad Ketliniga kohe pikalt – on – ei ole – on – ei ole. Ketlin hakkas juba vaikselt närvi minema, aga me siis Ketlinile rääkisime, et Liisu vist ei saa isegi aru, mis ta ütleb ja proovi korra vastupidi… ei ole – ei ole – ei ole…. :)))

Igatahes on ta väga armas kui ta räägib…muidu muidugi ka…näiteks tuleb ja sosistab sulle kõrva- Liisu armas ja siis ise naeratab…

Pildi tegi armas Diana

3 Responses to Liisu jutt

 1. kalle says:

  Minu lemmik sõna Liisu suust on pa-pa-paa, mis tähendab “padi”. Tavaliselt teevad lapsed sõnad lihtsamaks ja lühemaks aga padi oli vist Liisu jaoks liiga lihtne sõna…?!

 2. tegelinski says:

  Ehk oled nõus meemi abil meenutama?
  Selgitused minu blogis.
  http://kummut-tegelinski.blogspot.com/
  Päikest :)

 3. Merly says:

  meil oli ka “baan”.

  Markus oli vast ühekuune, kui sattusin peale, kuis vennale banaani suhu suruti. Küsisin:”Mis teed?” Vastuseks sain:”Nenna ka baani!”

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: