Kuidas me sünnipäevi tähistasime

Sünnipäev on ikka ainult üks päev, ükskõik millal siis ka pidu ei oleks ja meil oli kohe mitu päeva selles kuus  :). Kuna mul lapsepõlvest mingeid eredaid ja südantliigutavaid mälestusi sünnipäevadega pole, siis nüüd oma peres ma mõtlesin, et teeks nii nagu sünnipäevalapsele meeldib…või siis enamusele perest… või siis nii, et ma sellega leppida suudan (ma juba kujutan ette kuidas mu Ketlin omale järgmine aasta juku mängutoas sünnipäeva tahab ja mina sellega leppida püüan)

Esimene sünnipäevalaps oli Liisu

_mg_7333

Kuna nüüd on kellega võrrelda, siis võin öelda, et tema ei jaga veel sünnipäevast midagi. Sellest järeldusest me alustasimegi. Hommikul vara lasksime tal rahulikult magada ja Ketlin läks lasteaeda.  Ketliniga olime paar päeva varem käinud ostmas temapoolset kingitus Liisule. Ketlin nimelt oli kindel, et Liisu tahab autot ja selle me talle ka ostsime. Teine asi, milles Ketlin kindel oli, olid puhumistorud ja toridüündlad.

_mg_7350

Sünnipäeva päeval oli nii kiire, et mina oma kingitust ostma ei jõudnudki ja nii me siis läksime Ketliniga pärast lasteaeda seda ostma. Vot see oli nüüd küll keeruline. Temale meeldivad nukukärud ja nukud ja neid mõlemaid on meie peres piisavalt….ütleks isegi, et rohkem ei mahugi. Nii me siis käisime Ketliniga sihitult mööda poode ega osanud midagi valida. Lõpuks võtsime ikka selle esimese asja, mis meil silma jäi. Pallide täpsusvsikamise mäng.

_mg_7341

Kodus katsime siis tordilaua ja Ketlini eestvedamisel laulsime oi-lii-oi-laa laulu ja ühte teisest mingit saiarullimise laulu. Kusjuures etteruttavalt märgin ära, et see on mingi kohustuslik sünnipäeva laul, sest seda laualu laulis Ketlin endale ka oma sünnipäevaks. Ise, sest keegi teine ei oska seda ju ;)

_mg_7346

Pidulik küünaldepuhumine…

_mg_7347

Ühe Liisu ja teise Ketlin. Kuna Liisu ei protesteerinud, siis ei leidnud ma ka põhjust vahelesegamiseks :)

_mg_7357

Edasi oli kingituste avamine :)))

_mg_7368

ja kingitustega mängimine ;)

_mg_7365

ei saa jätta meeldetuletamata, et Liisul oli ikkagi sünnipäev…

_mg_7373

ja kuna pool perest oli tegevuses kingitustega ja mina pildistamisega, siis keegi ei märganudki, kuidas meie armas Liisu vaikselt vahepeal üksi torti sööma läks :) ja see tort oli väga hea…ja enamuse sellest sõin kahjuks mina ära :(

_mg_7360

Igatahes oli selline rahulik õhtu :)…Kusjuures tüdrukutel seljas on Ketlini valitud pidulikud sünnipäevariided :)

Ei läinudki palju mööda kui oligi Ketlini sünnipäev.Kuna Ketlin pidi hommikul lasteaeda minema ja ta sellepärast väga elevil oli, mitte lasteaia vaid oma mandariinide pärast, mida ta lastele pakkuda tahtis, siis leppisime kokku, et teeme samamoodi nagu Liisugagi.

Ma ikka käisin ukse kõrvalt õnne soovimas talle hommikul, aga ma ütlen, et ta oli nii elevil, et ta unustas isegi kalendrist ukse lahti teha…

Päeval siis oli minu ja Liisu ülesanne Ketlinile kingitus osta ja see ära pakkida. Näiteks kolmandasse mänguasjapoodi Liisu enam tulla ei tahtnud ja ainuke meelitus oli see, et ta ma näitasin, et seal poes on ka nukukärud müügil :)

Kingitused ostetud, pakitud läksime Ketlinile lasteaeda järele.

Teel koju küsis Ketlin, et ka ma tema kingitused – neid pidi olema 2, üks Liisu ja teine minu-Kalle poolt, on ikka ära peidetud. Kuna ma ei teadnud, et ma neid peitma pean, siis pidid nemad Liisuga hästi aeglaselt ukseni kõndima kuni mina kingitusi peidan.

_mg_7454

Ketlin siis otsis ja otsis ja lõpuks ikka küsis, et kas on vähemalt siin toas :)

_mg_7455

Juhendamise peale leidis ikka üles ühe ….

_mg_7459

ja teise paki :)

_mg_7464

ja kuigi ta tahtis oodata niikaua kuni Kalle ka koju jõuab, kukkusid kingitused ise paberist välja :) Vahepeal vastas Ketlin veel telefoni kõnedele ja esimese lausena hüüdis kohe, et tal on täna sünnipäev ja ta sai nelja aastaseks :)

_mg_7469

Liisu kinkis talle ehete tegemise komplekti ja meie baleriinibarbie :) …kusjuure kui ta just nädal tagasi ohkas oma sõbranna Liisa juures, et temal on Liisa 5 kõrval ainult üks, siis nüüd ütles, et tal on neid piisavalt :)….

Kalle ülesanne oli tuua tort :) ja mina helistasin ja kutsusin vanaema ja vanaisa ka torti sööma.

_mg_7471

_mg_7472

Ütleme nii, et suures kingituste avamise-mängimise tuhinas ei suutnud Ketlin mitte ühtegi ampsu mitte midagi süüa :)…Ja Liisu, kes ei jäänud õest sammugi maha istus ka laua ääres ainult selle aja kui tordilt küünlaid puhuti. Tema küll sõi paar ampsu torti :)…Ketlin soovis ka midagi kõva häälega, aga tema soov on mul hetkel meelest ära läinud…ju siis pidigi, sest soovida tuleb ju vaikselt…või ei tule…äkki ei tule :))))

_mg_7484

Väga armas oli see, kui Ketlin õhtul ültes, et see Barbi on nii armas ja tal on nii hea meel, et ta tahaks kohe mind kallistada. Vot selline lause oli selline, mida ma kolme aastase Ketlini suust ei ole kuulnud :)

Ja nüüd ootame pidu ;)

6 Responses to Kuidas me sünnipäevi tähistasime

 1. karin says:

  elu nagu ameerika filmis. ilus, helge, sõbralik. palju õnne veelkord mõlemale kaunitarile!

 2. marit says:

  Ketlinil tunduvad juuksed kuidagi teistmoodi, sirgemad teised!
  Väga armsad pildid ja muidugi palju-palju õnne!
  Mis tordiga on tegu, näeb küll ahvatlev välja, jookseks kohe poodi kui vaid teaks mille järgi…

 3. krista says:

  Ketlinil jah saab juuksed täitsa sirgeks kammida kui tahta :)
  Aga tordiga on nii, et Ketlini sünnipäevatort on meie pulmatort ja pärast seda ka paljude teiste tähtpäevade oma…lihtsalt meie pere lemmik :)…Olümpiast Romantika nime all.

  Esimest korda müüja soovitas kui pulmatorti tellisime ja sõime kahe peale ühe tüki ;)…ja teise tüki ka veel ;)

  Liisu tort on Violia tiimi mango toorjuustu tort ja mina ostsin selle Prismast…nagu ma ka kirjutasin sõin mina pool sellest tordist ära, nii et seda võib lugeda, et väga hea :)

 4. lennuk says:

  Palju õnne sünnipäevalastele!

 5. Tinn says:

  Õnne mõlemale lapsele sünnipäevaks. Nii vahva, et neil sünnipäevad nii lähestikku on.

 6. Julius says:

  Ma ei kujutagi ette kuidas ma siia blogisse jõudsin, aga usun, et hakkan siin nüüd tihedamini käima, love the way you write.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: