Keit Liis 2 aastane

_mg_7686

Iga aastaga läheb aasta kiiremini. Ja ma kohe mitte ei mäleta milline Liisu aasta alguses oli. Aga seda milline ta praegu on, see tuleb nüüd kindlasti kirja panna.

Hommikul ärkab ta kõige viimasena. Siis on kuulda kuidas ta suure hooga ukse lahti lükkab ja enda järel suure põmakaga ka uuesti kinni. Päta-päta tatsub ta siis inimesi otsima. Kui kõik on kodus, siis tavaliselt eelistab ta Kallet ja mõnikord kallistab esmalt ka Ketlinit. Kui kedagi muud ei ole, siis sobin väga hästi ka mina.

Nüüd tahab ta rahulikult istuda…kui ta ärkas liiga vara…näiteks kell 9, siis võib ta vabalt süles uuesti magama jääda.

Kui magama ei jää, siis tuleb putru teha. Liisu tahab alati aidata või siis lähedalt vaadata. Nii ta siis veedabki enamus ettevalmistusest lihtsalt süles. Sööb ilusti ise, aga pole ka midagi selle vastu kui keegi aitab. Kui midagi maha läheb, tuleb see ära pühkida ja seda teeb ta ise hea meelega. Täna hommikul jõudis tema oma pudru ennem ära süüa kui minu ja Kalle omlett valmis sai ja siis sai ta olla meie pisike perenaine, kes mõlemale rõõmsalt salatit taldrikule kühveldas.

Proovib ennast ise riidesse panna ja paljude asjadega saab ka ise hakkama, aga abi on ka alati teretulnud. Tema valitud isikul tuleb aidata, teised ei tohi. Olgu see siis Ketlin või keegi muu…. just nimelt võivad peaaegu alati kõik võõrad inimesed teda riidesse panna.

Minu arust on ta üks maailma armsamaid inimesi ja mulle kohe meeldib temaga koos kõike teha. Ükskõik kuhu me ka ei läheks, peab ta ennast enamasti väga viisakalt üleval. Ütleme nii, et tavaliselt ma isegi ei vaata, mida ta teeb…kuigi mõnikord võiks – eelmine nädal leidsin ta näiteks ühel hetkel redeli kõige kõrgemalt pulgalt lae alt, kus ta rõõmsalt emme hüüdis ;)….aga kristallvaase ta ei kisu ;)

Kui ta aga ära tüdineb, siis ei varja ta kohe mitte, et viimane aeg on minema hakata. Mitte jonni vaid tegudega. Meeles on üks kord kus ta sõna otsest mõttes poolelt sõnalt ukse kinni lõi ja tetas – lähme!

Jutuga on nii, et aru saab ta minu arust väga hästi ja enamasti oskab ta ennast sõnadega selgeks teha. Tema selgeks õpetatud lausetele vastagb nagu viks kooliõpilane. Ütleb oma nime ja vanuse…minu ja Kalle ja Ketlini nime ning peaaegu kõik tema tuttavad inimesed on tema sõbrad :). Mõned laused on päris pikad ja sõna ka käib pea iga lause lõppu. Räägib nagu saaremaa venelane, kus õ on kindlalt ö ja tegusõna puhul kasutab ma tegevusvormi :)…aga ta räägib nii lahedalt ja iga päevaga järjest rohkem.

Väga armas on kuidas ta mõnikord lahkudes hüüab tadaaa muuusiiikeee :)))))

Ja naerma hakkab alati kui tal kõrva sosistada, et Liisu on armas :) Samamoodi käib ta meil kodus teistelegi armas juttu kõrva sosistamas.

Mõnikord ta jonnib ka…tavaliselt ei saa üldse aru, miks, aga õnneks läheb see kiirelt mööda…oh jah…meel läheb tal kurvaks ka siis kui kuskilt ära peab minema hakkama…. või kui tahetakse tempot tõsta…. ta tahab vigurdada ja õnneks pole meil ka tavaliselt kuskile nii kiire, et natuke ei võiks.

Meie Liisu on väga armas pesamuna!

Palju, palju õnne sünnipäevaks kallis LIISU!

_mg_7683

Tädi Jaana (tegelikult Diana) tegi need pildid eile ja tema on ka söber :)

8 Responses to Keit Liis 2 aastane

 1. liis on isa nägu, isa tütar.
  olen ma asjadest õigesti aru saanud?
  Palju õnne asjaosalisele, tema suurele väiksele perele, lilled emale!

 2. Katrin says:

  Palju õnne Liisule ja õnne kogu perele nii toreda tüdruku puhul :)

 3. kaladest1 says:

  Palju õnne Liisule! Õnnitlused emale-isale kes nii armsa lapse valmis tegid, hästi tehtud;)

 4. Merx says:

  Hei! Meie juba ootasime seda kirja siin! Palju palju õnne teie perele ja armsale Liisule! Aastad on tõesti nii ruttu läinud. Meenub Tuukri mängutuba, kus sai alles räägitud, et sa Liisut ootad! Uskumatu juba pea 3 aastat sellest hetkest möödas! Aga soovime teile ikka õnne ja ikka jätku perele! Kallid! Tervitustega Messud

 5. Nele says:

  Kalli kalli ja suured õnnesoovid ka meie poolt! Eriti Samueli!! Iga kord kui arvuti lahti teen, peame algatuseks Liisut vaatamas käima:-) Ma arvan, et ta ei unusta teda mitte kunagi.

 6. undud says:

  Kallis Liisu!
  Sa oled pisike päike! Nii väike ja nii arukalt terane. Malbe ja nii julge!
  Ja nii hooliv, et kõike seda näha ühe pisikese aastase tegelase juures… see lööb jalad alt:)))
  Palju õnne, armas söber Liisu, 2-aastaseks saamise puhul!

  p.s emmele-issile-mammule ka kallistused ja õnnesoovid nii ilusa tähtpäeva puhul!

 7. p6rgukiz says:

  Palju õnne väiksele päiksele! :)
  Nii Issi nägu laps :D

 8. inga says:

  õnned armsale Liisule ja tema väikesele perele!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: