Ketlin kirjutab ja joonistab…

Joonistada on Ketlinile alati meeldinud. Küll aga piirduvad tema kodused joonistused inimestega. Ok mõnikord on päike ja mõnikord on maja ka, aga inimene on alati. Tavaliselt joonistab ta perekonna liikmeid, aga nagu näha mitte alati.

Ükspäev tuli siis Ketlin Kalle juurde paberilehega, et kuidas Leena kirjutatakse. Kalle siis õpetas. Hommikuks oli terve paber Leenat täis kirjutatud.  Kui ma siis küsisin ta käest, et miks Leena ja mitte Ketlin näiteks. See teine valik tundus mulle nagu loogilisem. Ketlin vastas, et Leena on ju minu sõbranna.

Leena on selline sõbranna, kellega ta on näiteks viimase aasta jooksul kohtunud ainult ühe korra, aga noh tundub et kirjutamise mõttes hea valik :)…samas ei tea ju mis lapse peas toimub :) Igal juhul on selline valik armas…

Nüüd ta siis muud ei tee kui kirjutab. Järgmised sõnad harjutamiseks valis ta auto ja hobune ja oma nime kirjutas Lin – ja vaatas mulle imestunult otsa, et kas sa siis ei saa aru, et siia on kirjutatud Ketlin.

Hoopis parem lugu on meil selle pildiga. Ükskord käis Ketlin Liisu kunstitunnis kaasas. Tema täiega nautis tundi ja alustas rõõmuga pere joonistamist. Tavaliselt alustab ta minust…mina olen kõige suurem ja keskel. Siis joonistab ta enda. Tal endal on lokkis juuksed ja peaegu alati hoiab ta mul käest kinni. Seejärel tuleb Liisu kord…Liisu on väike ja tavaliselt kuskil serva peal…kui ulatub, siis hoiab käest kinni, aga mõnikord ei ulatu ka. Kõige lõpuks joonistab Ketlin Kalle. Tavaliselt kuskile pberi serva, aga on juhunud ka et teisele poole paberit, sest ruumi ei olnud, kuna mina olin liiga suur :)

Ja et siis, kes see roosa mees, siis pabrei servas on :)…see on ka issi :) Näete ju, ka tema on hoiab minul käest kinni :)))

Tegelikult oli asi nii, et kunstiõpetaja vaatas Ketlini pilti ja  nägi kuidas see sinine issi on väääga paberi serva litsutud. Küsis siis, et kas Ketlin tahab ta kleebib sinna natuke paberit juurde ja siis on issil ruumi. Ketlini nõusolekul kleepiski ja et issil rohkem ruumi oleks, joonistas Ketlin sinna lihtsalt uue. Lihtsalt õpetaja jutust läks ta natuke segadusse ja ei saanud täpselt aru, mis ta tegema peaks ja no issit oskab ta ju igala ajal ja igale poole joonistda.

Päris huvitav oleks ju muidugi teada, mida ütleks üks lastepsühholoog ilma taustainfota sellise pildi kohta :))))

5 Responses to Ketlin kirjutab ja joonistab…

 1. kroonijuveel says:

  Oi kuidas ma nautisin lasteaias pilte, mis lapsed oma perest joonistasid! Meie peres olid kõige suuremad kaks triibulist kassi :D, siis tulid riburada ka muud pereliikmed.

 2. Katrin says:

  Laste perepildid on vahvad. Maris just nädal-kaks tagasi uuendas oma perepilti külmiku peal, eelmine oli juba poolteist aastat vana :)

 3. helen says:

  lastepsühholoog ma küll pole, aga ülikoolis võetud laste joonistuste analüüsimise kursusest mäletan nii palju, et see, kes on laste pildil kõige suurem ja keskel, on nende jaoks kõige olulisem persoon :)

 4. Katrin says:

  Lastepsühholoog ei ole aga ilma taustainfota on see peenike, roosa mees kindlasti “naabrimees” nagu meie, vanad inimesed seda asja nimetame … :D

 5. mermaid says:

  Ketlinist saab kunagi moekunstnik. Ta on väga vinge kleidi emmele disaininud :)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: