Päeva veetes….

 

See koduprenaise elu juba on selline, et hommikul ärkad üles ja vaatad üle mis tujus teised on ja siis otsustad mis teha :). Ükskõik mis plaane sa ka eelmisel päeval teha ka ei või, samal päeval võivad need kõik vastu taevast lennata ja tuleb täitsa otsast peale mõelda.

Niimoodi siis lepivadki emad-koduperenaised niimoodi kokku, et hommikul helistame ja vaatame.

Eelmise kolmapäeva hommikul oli meil siis telefon punane, nagu oleks tegu tõsiste börsihaidega. Kes, mis, kas, mis kell…. ja ok, ma helistan kohe tagasi, uurin ja siis ütlen…

Nimelt oli meil plaan selline – võtta kaasa fotokas,  Keit ja sõbranna Merle, kes pidi juba mitu päeva tagasi sünnitama ja teha tema kõhust üks ilus pilt. Merlega koos tuli tema poeg Villem. Selleks, et mina saaks Merle kõhust pilti teha, oli meil vaja kedagi kes peegeldaks ja kedagi, kes vaataks lapsi. Merle kutsus kaasa oma sõbranna Kassi, koos väikese Mattiasega ja mina oma sõbranna Ingridi koos Arturiga.

Nüüd oli meil kõik vajaminevad ametikohad täidetud ja sai kokkulepitud kohaks Vabaõhumuuseum ja kell 11.30.

Niimoodi me siis jalutasime mööda muuseumi ja tegime ilusates kohtades pilte. Igal ühel oli koguaeg oma ülesanne täita. Kusjuures poseerimine oli nendest kõige raskem :))))

Tegemist oli väga paindliku töökollektiiviga sest vahepeal pidi peegeldaja ka last samal ajal süles hoidma ja lapsehoidja poseerija särava naeratuse välja meelitamiseks nagu konn hüppama, samal ajal kui vabad lapsed nelja ilmakaare poole jooksid. 

Lisaks käis meil pidevalt järel mees muruniidukiga, kes kõik ilusad võililled maha niitis :). Lastel nagu alati oli põhitegevuseks söömine, nii et algul oli neid raske üldseilma saiata/küpsiset pildile saada. Aga see käib asja juurde. Lapsed pidasid superhästi vastu ja isegi juba 2 tundi pärast ametlikku uneaega lasid pooled nagu duracelli jänesed mööda muuseumi kohvikut ringi  – poisid teevad nalja!- oli Arturi põhi hüüe kui ta Villemit varrukast sikutades mööda põrandaid roomata tahtis. Liisu kui viisakas tütarlaps istus naistega laua taga ja väike Mattias juba magas :)

Ilus päev oli…. ja tänaseks on see tubli poiss sealt kõhust ka välja tulnud! Palju õnne talle ja emale!   

2 Responses to Päeva veetes….

  1. lennuk says:

    Ma olen juba pikemat aega selle blogi suur piltide nautija ja imetleja. Ja mõnus kodune jutt on suureks boonuseks!
    Absoluutselt suurepärane!

  2. ingrid says:

    Tõesti mõnus ettevõtmine oli. Supervaheldus tööinimesele … tuli kohe meelde, kuidas sai seda koduperenaise elu elatud ;-)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: