Reeglid ja ähvardused

 

Ükskõik kui hästi ma ka Gordoni õpetustega kursis ka ei oleks, tuleb päris elus ette olukordi, mis väljuvad kontrolli alt :)

Ja seda eriti koos väikeste lastega elades.  Ma just lugesin Samuelipere reeglitest ja siia kõrvale sobiks väga hästi võrdluseks meie pere omad :)

– Toiduga ei mängita

– Laua peale ei ronita

– Mitte kunagi ei tohi mitte kedagi lüüa

– Viisakas tuleb olla

Mina näiteks suudan täiesti vabalt kõiki reegleid järgida, samamoodi ka Kalle. Ketlinil aga tuleb ette tagasilööke ;) ja Keit ei saa veel üldse nendest reeglitest aru :)

Ja mis siis on… kui ma näed juba reeglirikkumist ette, siis ma saan hoiatada või kui päris aus olla, siis ka hirmutada või ähvardada. Need kaks viimast ei lähe aga kuidagi Gordoniga kokku, aga mina ei ole ka mingi superema, kes teaks millised on need õiged lahendused, mis sobivad nii mulle kui ka Ketlinile.

Ähvardused on meil tavaliselt sellised, et kui ta nii teeb või ei tee, siis tuleb tal mõnest hüvest ilma jääda. Näiteks ei saa me kollasesse poodi (Järve Selver) minna või raamatuid osta (üllatavalt mõjus ähvardus) või ei saa mõni sõber külla tulla või ta ise külla minna. Mõnes mõttes täitsa süütud, aga ei mõju talle see, et ütled, et nii ei tehta ja kõik.

Kui siis pikast jutust ja ka ähvardustest hoolimata… või ei jõua enne tegu väga pikalt seletada, siis tuleb meie peres minna vannituppa järele mõtlema. No laua peale ta tavaliselt nii kiirelt ei roni ja see pole ka suur patt, aga väikesele Liisule üks kiire tou tähendab küll kiiret vannituppa minekut. Kusjuures see väike tou tuleb tavaliselt nagu välk selgest taevast või noh… Keit ei saa aru, mida Ketlin tal teha keelab ja siis viimane seletamisvõimalus on kätega.

Vannituppa minek käib kiirelt ja sama kiirelt jõuab ta ka seal järeldusele, et enam nii ei tee ja elu läheb edasi…

Aga Samuelipere reeglite juurde tagasi tulles, mõtlesin meie pere peale ja meil on ainult kirjutamata reeglid, mis tulevad teistele pereliikmetele (loe Kallele) tihti üllatusena ;) ja tema protsest, et need koguaeg muutuvad on täiesti õigustataud, aga ei kuulu alati arvestamisele ;)

Kõikidel seadustel on ju ka muudatutused ja muudatuste muudatused ja seaduse tundmine ei anna ju veel õigust selle mitte täitmiseks ;)

  

One Response to Reeglid ja ähvardused

  1. nelladella says:

    Samuel sureks õnnest kui ta saaks täitsa üksi mõnda aega vannitoas olla:-)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: