jõulupeod

img_6637.jpg 

Enne veel kui päris jõuluvana tuleb :) toimub igasugu jõulupidusid. Meil ei ole ei ema ega ka isa töökohta, kus pidu peetaks, nii jääb meil järele kukupai ja lasteaed. Ketlin on küll kukupais hetkel otsad kokkutõmmanud ja viimane käik oligi jõulupeole. Läksime koos perega ja me ei olnud ainukesed. Ka Leevike oli kogu pere ja uhke kaameraga kohal. Vot see oleks nüüd olnud koht kus näidata mida üks kolme aastane Ketlin teha oskab ja oskas ta ainult suht tüdinud näoga istuda. Ei mitte üks laul ega tants ega pillimäng. Nii et seekord me uhket jäädvustust küll ei saanud :)…. noh kui üldse meie laps filmile jäi ;)

img_6591.jpg

Aga jõulupeol laulsid suuremad lapsed oma õnnelikele vanematele ja väiksele lapspublikule, kes seda suht ükskõikselt vastu võttis :) ning käis päkapikk, kes andis kõigile ühesugused kingitused.

img_6656.jpg 

img_6641.jpg

Meie pere au hoidis üleval Keit, kes püüdis kõike kaasa teha ja seisis kogu kingituste jagamise aja päkapiku ees. See talle küll kingitust ei andnud, aga Keit ei kurvastanud ka eriti selle üle.

img_6687.jpg

img_6693.jpg

img_6698.jpg

Järmiselt päeval oli Keidi kukupai jõulupidu. Igaks juhuks päkapikku neile ei kutsutud, et noh pole mõtet, et nad ei saa aru…. aga vaadataes meie lapsi, siis Keidile meeldis päkapikk palju rohkem kui Ketlinile :)

img_6767.jpg

Keidi pidu oli nagu tavaline tund, ainult et pärast anti mängimiseks palju rohkem mänguasju ja küpsiseid ja mandariine. Ja vanematele meeldis see pidu küll, sest palju kauem kui laulutund, kestab tavaliselt mänguaeg ja emade jututamine.

img_6818.jpg

img_6878.jpg

Selle nädala kolmas jõulupidu oli Ketlinil lasteaias. Sinna ei lubatud ühtegi vanemat, mis mind küll natuke kurvastas, aga kuna meil oli seal “tuttav” jõuluvana, siis tema pärast kodus rääkis kõik ära :). Kuna Ketlin ei tahtnud minna ühegi looma kostüümiga, siis sai tema lasteaias päkapiku mütsi pähe ja oli jõuluvana abiline. Oli isegi kasvatajate ja lauluõpetaja ja jõuluvana suureks imestuseks kõike kaasa teinud ja ainukesena ka jõuluvanale luuletust lugenud. Sellise luuletuse, mida mina näiteks kuulnud ei olnud. Pärast õhtul luges siis mulle ka. Kalle ütles selle peal, et Ketlin on nagu proff, kes niisama esinema ei hakka, kui vaja siis esineb.

Vot sellised olid meie jõulupeod. Ühtegi sellist kus ma oleks õndsa näoga oma last vaadanud pisar silmas… sellist meil veel see aasta polnud… äkki järgmine :) 

img_6959.jpg

Keit kukupai õpetaja Kadri süles…

8 Responses to jõulupeod

 1. evelynco says:

  Mis mõttes vanemaid ei lubatud lasteaia jõulupeole? Aga see ongi ju kõikse kõige lahedam, näha ja kuulda kuidas laps jõuluvanale luuletust loeb. Meil eile näiteks üks koolieelik, keeldus edasi näitlemast, sest tema ema läks pisikese nutva väikevennaga ukse taha, aga tema tahtis et ema ja venna ka näeksid tema esinemist. Minu arust on see rõõm, kui laps esinejate seas istudes publiku hulgast silmadega oma ema-isa üles leiab täiesti kirjeldamatu.
  OK, meil on ka olnud olukordi, kus vanemad ka vahepeal oma lapse juurde istuma lähevad, sest muidu jookseks laps lihtsalt publikku hulka emme kaissu ära, aga see on ju täitsa loomulik ja keegi ei vaata selle peale halvasti.

 2. inga says:

  Keit on niii lahe:) jube armsad pildid lastest ja issist;)
  meil ei ole ühtki pidu ja koju ka vana ei tule – Toomas liiga väike veel ja õde Loore juba liiga suur. Aga ega need meie peod ka tulemata jää! Kui õde Loore lasteaias käis, siis ma ikka tilgutasin pisaraid iga jummala kord. see lihtsalt on niiii liigutav, kuidas nad nii siiralt kõike teevad:)

 3. Kristiina says:

  Nii väikeste laste rühmades on see tavaline, et vanemaid ei lubata, sest muidu on kõik lapsed emmede süles ja peost ei tule midagi välja (nii vähemalt kasvatajad väidavad).
  Koolieelikutega on muidugi teine asi. Martini rühmas oli sel aastal nii vahva näidend tehtud, et kõigil emadel olid pisarad silmas.
  Nii vahvad tüdrukud on Sul, Krista. Ilusaid jõule teile!

 4. evelynco says:

  Meil on küll sõimest saati olnud jõulupidu koos vanematega.

 5. Marje says:

  Ma arvan, et Ketlini kasvatajad on liiga tagasihoidlikud. 2-3-aastaseid ongi kõikse armsam esinemas näha. Meil oli ikka suur saal ja suur publik ja pigem jooksid väiksemad õed vennad ka publiku seast esinejate juurde ja mõnis käis pakkigi nõutamas:)

  P.S. Teeb kadedaks (heas mõttes) vaadata su tüdrukuid nii ladedalt ühiseid tegemisi tegemas!

 6. Kristiina says:

  Siis teil on vedanud. Ma ei poolda ka seda, et väikeste laste vanemaid peole ei lubata, aga olen seda suhtumist mitmes kohas näinud lihtsalt.

  Sest lauluringides, a la Kukupai, seal saab ju küll koos vanematega laulda ja tantsida, miks siis lasteaias ei peaks saama…

 7. maris says:

  meil siin jah juba pea kolm aastat filmitakse ja filmitakse, aga näha pole keegi veel midagi saanud. vaevalt teie erandid olete ja seda lähiajal näete. materjal on ilusti pisikeste kassettide peal ja ootab pensionipõlve, et oleks aega arvutisse võtta.

 8. ingrid says:

  meil oli ka lasteaia jõulupidu koos emade isadega ning emad-isad olid ka vahvalt jõuluprogrammi sisse pistetud. mängud, tantsud, laulud kanti ette üheskoos. ning meie pere isa, kes ei viitsi eriti lastepidudel kohal viibida, on kõik lasteaiapeod kenasti kaasa teinud (laulnud-kepselnud)

  kas ketlini lasteaias emdaepäeva kontserdile huvitav emad lubatakse?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: