Perespordipäev

img_5416.jpg 

Juba tükk aega seisis lasteaia ukse peal suur poster, et tulemas on perespordipäev. Seda siis kõigile lasteaialastele.  Algul vaatasin sellest mööda, aga siis vaatasin, et miks mitte. Äkki ongi juba õige aeg kus tuleb perega võistlustel käima hakata :). Kuna Kalle pidi olema tööl, siis rääkisin nõusse vanaema ja vanaisa ja vendade pered. Üks vend on meil mägironimas ja teine oli ka antuke tööl, nii et perepäevale jõudsime kolme ema, ühe vanaema ja ühe vanaisa ning 5 lapsega.

 img_5394.jpg

Rahvast oli väga mõnusalt ja tegevust oli rohkem kui küll. Oli pealava, kus esinesid erinevate lasteaeda tantsurühmad ja trampisid(nagu Ketlin ültes) sõdurpoisid.

 img_5396.jpg

Lisaks oli ümber jooksuraja erinevad külad, kus sai nö võistelda erinevatel takistusradadel. Võistlejad olid küll enamus sellised, kes matsu ei jaganud ja pea iga võistleja jaoks oli olemas abiline, kes lapse ilusti finishi joonele aitas.

 img_5405.jpg

(selle pildi kohta ütles Ketlin, et noh üks lehm aitas mind :)… mis oli tõsi!…. Endal oli küll imelik hüüda, et kuule mine sinna, see siga seal aitab sind)

Ketlin võttis osa küll nii mõnestki alast, aga kõige parema meelega vaatas kuidas lava peal esineti (isasse noh :) Need lapsed, kes spordiga tegeleda ei tahtnud, need said legodega mängida või joonistada või nukumaja imetleda. Lisaks tegid sõdurpoisid ka näomaalinguid ja sellest võtsid väikestele poistele lisaks aktiivselt osa ka teismelised tüdrukud :)

 img_5437.jpg

(osad alad olid selles mõttes lahedad, et aktiivseks tegevuseks ei ole vaja osta teab mida, natuke fantaasiat ja tegevust küll)

Mitu hiiglasuur batuudi oli veel kohal ja muidu suuri matte, nii kõrgushüppe kui ka maadluse omasid. Ütleme nii, et Markus ja Rasmus esimese tunni jooksul batuudilt maha ei tulnudki. Keit pidas aga ennast ülimalt viisakalt üleval ja isegi kell 1 päeval kui ta tavaliselt ammu juba magab, roomas ta aktiivselt mööda matti ringi.

 img_5460.jpg

(Võistleja Keit ja onu Marko)

Kõigile täiskavanud soovijatele näidati kuidas kepikõndi teha ja kohal oli suur hulk kuulasid noori sportlasi, kes lastega võistlusi tegid….

img_5453.jpg

(Markus, Ketlin, Rasmus ja poiste ema Kirti) 

Minu arust on väga lahe, et leidub inimesi, kes selliseid üritusi korraldada viitsivad ja lahe oli vaadata kõiki neid peresid, kes kohale olid tulnud.

img_5478.jpg 

Üks korraldaja tuli isegi ütles, et küll ma olen tubli ema, et oma suure perega kohale olen tulnud ja nii palju pilte nüüd teen :)…. ma ei hakanud ka siis täpsustama, et pooled lapsed pole minu omad ja see pereisa on mu vend hoopis :)

img_5489.jpg

Väsinud võistleja :)

One Response to Perespordipäev

  1. evelynco says:

    Väga lahe, mulle ka sellised üritused jubedalt meeldivad!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: