pop koht

img_2176.jpg

Kui ikka Tallinas avatakse mänguväljak, siis on lausa kohustulik see üle vaadata. Ja nagu ühest telefonikõnest selgus, siis oli ka Keidi ristiemal just täpselt seesama plaan. Ja ütleks, et me polnud mitte ainukesed, kes sellise originaalse tegevuse oma päevakavasse võtnud olid. Ei olegi veel nii palju mänguhuvilisi inimesi korraga näinud.

img_2202.jpg 

Hoolimata tolerantsusest, leian ma siiski et eestalsed ja venelased on erinevad inimesed ja ma kardan, et kui seal edaspidigi rohkem vene kui eesti keelt kuuleb, siis eestlased kaovad varsti sealt päris ära. Võib olla ka mitte, siis sellisel juhul just sellist integratsiooni olekski meil vaja :)))

Park igati tore. Tasuta saab parkida ja väike parkla peaks ka kohe valmis saama. Tervel väljakul on aed ümber ja pisikeste mänguväljakul veel eraldi. Ketlin igatahes enam väikeste alla ei kategoriseeru, sest tema oli väga abivalmis näitama kuidas aed kinni ja lahti käib ja kõigile hädasolijatele appi tõttama.

 img_2243.jpg

Liumägi oli laste vaieldamatu lemmik. Küll mitte minu omade. Keit on lihtsalt veel liiga väike ja Ketlin endiselt takistab rohkem liiklust kui sealt alla sõidab. Ja liiklus oli seal tõesti tihe. Minu ülesanne liumägede juures on Ketlin kas trepist uuesti alla aidata või kui ta on nõus alla laskma, siis teda nii füüsiliselt kui ka moraalselt toetama

Veel meeldis vanemate protestist hoolimata kõigile lastele purskkaev. Ja paljud vanemad jõudsid liiga hilja kohale ;). Jälle mul vedas ja Ketlin hoidis ennast ise sobivasse kaugusesse.

img_2260.jpg 

Liivakaste oli piisavalt, mida ei saa küll kiikude kohta öelda. Kui mustamäe pargis on kiikesid peaaegu iga lapse jaoks, siis Kadriorus mitte. Nii ei leidnud ei Keit ega ka Ketlin endale kiikumiseks kiike. Ketlin avastas aga karuselli, sellise pisikese, kuhu umbes neli last peale mahub ja mis ainult vaadates mul juba südame keerama paneb. Ketlin aga nautis sõitu ja lõbustas meid pärast oma joodiku kõnnakuga :)))

Küll oli seal eraldi väga lahe mänguväljak natuke suurematele lastele – ehks siis meiega kaasas olnud Ginevrale. Ginevra kaasas kogu õhtu jooksul pea kõikidesse oma mängudesse Ketlini või Keidi. Valvas ja lõbustas neid, nii et Ketlin kuidagi temast õhtul lahkuda ei tahtnud.

img_2265.jpg

2 Responses to pop koht

  1. kristel says:

    Vot minul oli ka põhiline mulje mänguväljakust, et palju venelasi…. ja vene lapsed on ikka hulga agressiivsemad (ja lärmakamad) kui eesti lapsed – ega asjata ei kurda nn keelekümbluse rühmades lasteaednikud, et kui nt 15 lapsega rühmas on üle 2 vene lapse, hakkavad eesti lapsed vene keelt rääkima, mitte vastupidi:)

  2. […] Pika arutelu järel jõudsime jälile, et see salapärane sebra on minu sõbranna Helena õuetütar Ginevra, kes elab Itaalias :) ja nad tõesti mängisid ükskord 2007 aasta suvel pargis :) ..ma olen isegi postituse teinud… […]

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: