Muhhinid

 img_8054.jpg

Teate küll neid söögi- ja kaalusõltlaste väikeseid nõrkusi. Minul tekkis just hiljaaegu üks uus…

Algas see Mcdonaldsist. Esimene kord oli suur üllatus, teine kord oli lihtsalt vedamine ja kolmas kord – sõltuvus.

Jutt siis mäki shokolaadi muffinitest. Nüüd on asi jõudnud nii kaugele, et pidevalt lunin Ketlinit, et onjuu sa tahad ka muffinit. Millele tema kahjuks vastab, et ei mulle ei maitse, emmele maitsevad muhhinid. Mõtleb siis ja lisab – issile ka ei maitse.

Aga kuna Ketlin tavaliselt on autos kinni rihmatatud, siis ei pääse ta kuidagi ja ikka sõidab minuga koos muhhineid ostma. Keit tavaliselt magab ja tema käest ei küsita ka.

Nendest muffinitest kasvas välja ka üks sünnipäevakingisoov, mille ma siis rõõmsalt emale ette kandsin – mulle palun muffiniplaat, kokaraamat ja paberid.

Tänu nendele paberitele, on Ketlini süda ka juba võidetud. Siis kui ma esimesed muffinid küpsetasin, siis ei osanud ta kuidagi valida, et mis värvi paberiga ta tahaks ;). Esimeste muffinite jaoks lappasin ka kokaraamatut, aga lõpuks tulid ikkagi muffinif nimega – kodust leitud asjad.

Tõe huvides olgu öeldud, et rohkem pole veel jõudnud teha, aga tuleb veel…. kindlasti

Aga mulle maitsesid ja teistele vist kah, igatahes viimaseid jagati ja poolitati  :)

9 Responses to Muhhinid

 1. Pille says:

  Ei noh, tõeline toidublogija juba :-) Kas Ketlinile kirsid maitsevad? Aeg on näidanud, et suurte kirsitükkidega kirsimoos kakao- või šokolaadimuffinitaina sees on tõeline hitt ka laste seas..

 2. Anu says:

  ma ostsin ka hiljuti muffinipanni, nii mõnus ja lihtne on neid teha. kõik algas sellest, et feliks kunagi küsis, miks me kodus nii vähe küpsetame… lapse soovile tuleb ju vastu tulla! olgugi, et mu kaal selle all kannatab… põhiline, et laps oleks rahul!:)

 3. siuu says:

  meie peres on nende asjade nimi villemi kaasabil puhhinid:)

 4. maris says:

  toidublogijad panevad ikka retseptid ka üles. ei kutsuta sind veel kogunemisele….

 5. mermaid says:

  Muhhinid on head asjad.. ise pole veel teinud, aga kohvikus ostan kyll :)

 6. ilutegija says:

  mmmmmmmmuffinid:) ühes lastega peres peab ikka muffini plaat ka olemas olema. nagu vanasti olid meil kodudes vahvlimasinad:) pealegi üsna tihti kohvikust/poest ostetud muffin ei ole üldse nii hea, kui ettekujutus heast muffinist. küll on koorik kõva või siis lubatud mustikamuffinis on sees ainult üks väike rosin. ehk siis kõige paremad saab ikka ise tehes:)
  järgmiste muhhiniteni:)

 7. maris says:

  täna siis sõime suurte kirsitükkidega šokolaadimuffineid, aga ükski laps neid ei himustanud. meie kristaga pugisime küll.
  tahtsin ka muffinipanni osta, aga pole vist mõtet, jaak tuli koju adik levini dieediga ja ükski muffin sinna sisse ei mahu. küll aga kartul kurgiga ja kahe tunni pärast võib juba tiba vett peale juua. 1,5 tunni pärast võib süüa päevalilleseemneid, aga kindlasti mitte koos lihaga.

 8. ilutegija says:

  õnneks levini veregrupidieet Krista majja vist veel ei ulata:) see koos ja lahku söömine on ikka paras matemaatika. jätsin aasta tagasi seepärast oma harjumuspärase piima pudru kõrvale joomata. nüüd lapseootel olles, ei suuda ma küll levini võrrandeid järgida:) jaksu leevikese perre aritmeetikaks:)

 9. maris says:

  no piima meie majas ei jooda juba aastaid, eriti veel mitte pudru kõrvale. ega tavalised söögid meil väga keeruliseks ei lähegi ja küpsetame nagunii harva. lihtsalt nüüd küpsetame veel harvem.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: