Kuidas minna metsapoole

img_7075.jpg 

Mina olen terve inimene ja Kalle on terve inimene. Ja selle järeldusena peaks ju meil ka olema terved lapsed. Ketlin on sellest järeldusest täiesti õigesti aru saanud. Esimene eluaasta ei olnud tal kordagi midagi viga. Teisel eluaastal paar nohu ja vist köha oli ka ükskord. Nüüd tagantjärele võib ju sellest uhke näoga rääkida.

Küll aga on meil veel üks tüdruk. Muidu väga tubli ja tragi, aga tal on nohu.

Kui ta ühe kuuseks sai, siis tuli tal nohu. Arst ütles, et nii väiksel ei saa nohu olla! Ok siis ei ole…. aga ikkagi ju on.

Küll me siis panime selle enda nohuste ninade ja suurte musitamissoovide arvele, aga selline nohu peaks ju varsti ära minema. Kui see on viiruslik….aga kui ei ole…

Läksime siis LOR-i juurde…. see on see nina-kõrva-kurgu jne arst. Tema ütles, et Keidil on 1-kuuselt vesi ninna läinud ja nüüd seal kuskil kinni ja vot näe sellepärast ongi nohu…. Anti mingit rohtu ja öeldi, et 3…4 päeva, siis on kõik korras.

Neljandal päeval oligi kõik korras, aga viiendal oli jälle nohu. Kuna see oli see aeg, kui meil kõik järjest viiruses olid ja Keit kõge viimasen, siis oli nohu jälle platsis.

Kaks nädalat pärast viirust, kui nohu peaks olema ära juba läinud läksime jälle arsti juurde… selle sama LOR-i juurde. Ja –jaaa…. nüüd on viirusenohu…. ja …jaaa…. ja nii ma sealt järgmise pudeliga ära tulingi. Kusjuures, seekord anti see pudel mulle otse kabinetist pihku… 2 tilka ninna…. ja 5 päeva pärast on kõik möödas…

Tuhkagi ütleks selle kohta. 2 nädalat hiljem panime me ennast igatahes homöopaadi juurde kirja ja juba me istusimegi seal ja jutustasin, kuidas ma sünnitasin ja kuidas Keit sündis. Tera anti Keidile ja läksime koju tervema…

Ja nüüd siis võite arvata, kas Keidil on nohu või mitte. 

Õige vastus on kahjuks : On küll!

Ja nüüd me lähme uue tera järgi ja igaksjuhuks ka ühe väga tunnustatud lastearsti juurde. Vaatame, mis edasi saab ja ükskord me sellest nohust ka lahti saame.

Kui nüüd keegi hakkaks mulle rääkima, et pisikestel ongi nina kinni ja muu selline jutt. Siis see ei ole see, mis meil mureks. Ja tavaline see nohu ka ei ole… et hakkab sellisena ja siis muutub selliseks ja siis saab otsa. Meil on ühel päeval kõik need faasid ja järgmine päev hakkab otsast peale….

Vot selline nohujutt tuli…. aga keda ma nüüd siis usun …. vot seda, kes lapse nohu ära võtab :)

Hiljem…..

Käisime nüüd siis lastearsti juures ka….. ei olegi nohu vaid hoopis köha ;)…. ei tegelt kogub tall kuskile sinna kurku ja siis tuleb nina kaudu välja….. ja saime need samad esimesed tilgad ja vaatame mis nädalaga juhtub.

Vaktsineerime ka tema soovitusel alles suvel, kui päike paistab ja ilm on soe ja ilma läkaköhata vaktsiini :)

Aga kokkuvõttes ütles, et ta ei oleks nii suureks ja tubliks kasvanud, kui tal mingi suur mure oleks :)…. ikkagi paks laps, ilus laps ;)

4 Responses to Kuidas minna metsapoole

 1. elisabeth says:

  Sinu blogi on alat nii tore lugeda, et tahaks endale ka KOHE lapsi! Aga seni, kuni mul neid veel pole, loen neid Sinu lugusid ja mõtlen, et küll oleks tore, kui oskaks õigel ajal ise ka nii mõelda, teinekord lihtsatest asjadest rõõmu tunda ja lõppkokkuvõttes ka mureajal positiivseks jääda. Aitäh!

 2. kristel says:

  kuid kuhu marko reikop kadus?

 3. koduhani says:

  Homoöpaatia peaks aitama küll kui leida õige tera mis pole üldsegi kerge. Aga sellise nohu põhjust tasub ka palju sügavamalt otsida. Enda ja oma peresuhete seest.

 4. triin says:

  minu esimesel lapsel oli ka esimene haigus nohu. Ta sai selle juba sünnitusmajas, sest aknad lasid tuult läbi ja kui mina panin lapsele mütsi pähe, siis õde käskis ära võtta (no esimese lepsega veel ei teadnud, et ainult ennast võib usaldada). Ja see nohu püsis meil samamoodi vahelduvalt kevadeni (siis jaanuarist). Ja hiljem oli ka pikka aega, et nohust sai haigus. Köha läks iseenesest üle. Kõige paremini leevendas füsioloogilise lahuse ninna tilgutamine (müüakse selliseid plastmassist ampulle). Miski muu ei aidanud. See pika nohu põdemine läks üle alles umbes kolmandaks eluaastaks. Teisel lapsel oli esimene haigus köha ja selle kordumine vaevas teda umbes 3 esimest eluaastat.
  Mul teooria (mitte ainult oma laste alusel), et esimene haigus jääb korduma.
  Peresuhteid põhjustajana ei usu.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: