kuidas me sööme

img_5039-01.jpg img_5023-01.jpg
Kuna minu kodus tegi kõigepealt ema süüa ja siis hiljem vanaema, piirdusid minu toidutegemise oskused ellu astudes kookidega :) Ja küpsetada meeldis mulle kooliajal hirmsasti.
Aga mingil hetkel on sul äkki elukaaslane, kes õhtuks sooja sööki tahab. Suur oli siis minu ehmatus, kui esimene nn peika minust poole kiiremini kartuleid kooris :).

Mis mul siis üle jäi, kui hakata õppima ja proovima ja kokaraamtuid kokku kuhjama. Ja nüüd olen ma jõudnud nii kaugele:

Kui sul on mees ja lapsed, siis ei pääse kuidagi sellest, et igaüks vaadaku ise mis sööb. Ja üks kaheaastane tahab korraliku sööki ja iga päev.
Hommikuti on meil kas puder – kui ma olen hommikul tervislikult häälestatud. Selleks on mul täpselt meie perekogus välja arvestatud 1 kl veet + 2 klaasi piima + 0.5 tl soola + 1 tass helbeid. Mina, kes pole elu sees putru söönud, olen jõudnud nii kaugele, et ma olen nõus sööma rukkijahuputru. Manna putru ka, aga see ei lähe arvesse. Ja see on esialgu kõik.
Kui ma putru ei tee, siis me sööme krõbinaid – praegu on meil hitiks Nestle jänese krõbinad :)
Laupäeva hommikuti teen ma ilma rasvata ülepanni pannkooke ja neid sööb meil Kalle näiteks vähemalt 5 tükki, korrates igaühe juures – see on viimane.
Mõnikord on meil pidulik söök ka. Siis ma teen omletti ja kaunistan ja mässan, aga seda juhtub harva.

Lõunasöögiks on meil mingi piimatoode :))). Kuna hommikusöök on meil mõnikord alles kell 12, siis lõuna on meie peres kerge :)

Õhtusöök on meil siis soe söök. Ja mina teen 90% söökidest ilma kokaraamatuta. Lihtsalt vaatan sealt mingi idee ja siis teen ikka nii nagu mulle tundub. Ja ise ma ei kurda, Kalle ei kurda ja Ketlin ka ei kurda :))). Tavaliselt alustan ma söögitegemist külmutuskapist ja midagi seal ikka on. Ja kui midagi ei ole, siis sobivad ka makaronid ketshupiga. Need siis eriti Ketlinile ;)

Aga ikkagi ma mingeid imesööke ei tee. Näiteks pardiliha veinikastmes. Selleks on teised inimesed ja mina olen nõus neile maksma selle eest kui nad seda teevad.

Ja kooke ei ole ma ammu enam küpsetanud, kuigi ma ikka mõtlen, et võiks ja peaks. Nii kaua kui Selveris müüakse kräsupead ja pannkoogitorti, siis sellega saab minu magusaisu enam kui rohkem rahuldatud :)))

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: